Всі люди добре знають, заведено вшановувати пам’ять батькам, які померли. Цей день має назву Вселенська поминальна Батьківська субота. Таких субот на рік випадає п’ять. Ще два дні мають назву вселенські, день принесення панахиди. В ці дні віряни повинні дотримуватись певних правил.
Це дуже особливий день в християнському календарі. Цього дня заведено молитися за упокоєння рідних, яких вже немає на цьому світі. Нам з народження прививають кохання та шану до батьків, тому в поминальну суботу першочергово згадують батьків, а потім близьких людей. В цей день необхідно сходити на кладовище до померлих батьків, відвідати церкву та помолитися за упокоєння, цим самим вшанувати їх пам’ять. В цей час щиро згадайте батьків, помоліться і в цьому є сенс батьківської суботи.
Всі добре знають, що Бог створив людину, а діти народжуються від батька та матері. Тому, сім’я пов’язана між собою тілом і душею. Ми все своє життя пам’ятаємо та шануємо своїх батьків. Покійний, за церковними поняттями тлумачиться як «заснув», тому могила це останнє місце притулку на землі. Душа покійного відлітає на небеса. Тому, дуже важливо помолитися й сходити до церкви цього дня, та згадати своїх предків.
Якщо ви завинили перед близькою людиною, прощення слід просити коли людина жива, а після смерті допоможе тільки молитва. В храмі віряни моляться за упокоєння, тим самим вимолюючи прощення у Господа Бога. А Бог вже сам вирішить чи заслужила людина прощення.
Що роблять в церкві поминальної суботи.
Необхідно принести записку в якій написані імена померлих родичів, бажано приносити її коли правиться літургія Іоанна Златоустого або Василія Великого, Благовіщення Пресвятої Богородиці та на Стpасний тиждень. Після цього необхідно поставити свічку за упокій та від щирого серця помолитися.