9 Травня, 2025
8 головних порад, щоб зібрати відро помідорів з одного куща

8 головних порад, щоб зібрати відро помідорів з одного куща

Кожен садівник знайде на своїй ділянці місце для вирощування помідорів. Ці смачні плоди подобаються дачникам, і тому прості правила догляду дозволять виростити багато помідорів.

Помідорам слід вибрати правильне місце для вирощування. Культура любить сонце та тепло. Їх краще вирощувати у теплиці, де вдень буде спекотно, а вночі тепло. Усе це за рахунок плівки. Інформує Майстерня ідей.

Без добрив виростити смачні та великі плоди не вдасться. Починайте підживлювати помідори раз на 24 днів, починаючи з квітня, і закінчуючи серпнем. Не забувайте чергувати мінеральні добрива та органічні. Добре себе зарекомендували такі мінеральні добрива як Покон, Агрікола Аква. Помідори люблять органіку, настої з курячого посліду, коров’яку, дріжджів та золи.

Не варто забувати про кореневу систему, яка відповідає за надходження вологи та поживних речовин. Зміцнити коріння можна за допомогою таких добрив як Циркон, Корнерост, і Гумісол – Н. Вони не тільки зміцнюють кореневу систему, а й захищатимуть рослини від посухи та надлишку вологи.

Не забувайте видаляти пасинки та нижнє листя. Нижнє листя може призвести до хвороб, і створюватиме тінь. Коли помідори виростуть до 60 см, нижнє листя потрібно видалити. Між головним стеблом та бічними гілками ростуть пасинки. Як тільки вони виростуть до 5 см, їх потрібно прибрати, тому що вони забирають силу у рослини.

Помідори потрібно замульчувати соломою, тирсою, листям або травою. Ви захистите помідори від бур’янів, збережите вологу, захистите їх від хвороб. Проводьте цю процедуру після дощу чи поливу.

Не забувайте видаляти зайві зав’язі та гілки. Таким способом ви зможете контролювати розміри та кількість плодів на кущах. На одній гілці має бути не більше п’яти квіток. Видаляйте дрібні та деформовані зав’язі на верхніх кистях, вони не зможуть дати добрий урожай.

Полив має бути регулярним. Заливати помідори категорично забороняється. Вносите воду строго під корінь, не потрапляючи на листя. Проводьте полив із ранку, або ввечері. Раз на три дні буде достатньо. Після поливу землю потрібно пропушити.

Помідорами любить ласувати попелиця, мокриця, капустянка, колорадський жук, та інші.

Проти попелиці використовуйте настій часнику та мила. Проти колорадського жука допоможе настій тютюну та полину. Проти капустянки використовуйте пастки з банок з м’ясом та картоплею. Залучайте на свою ділянку сонечок, золотоочок, які харчуються шкідниками.

Помідори хворіють на такі захворювання як фітофтороз, альтернаріоз, борошниста роса, та інші. Використовуйте для боротьби народні способи та фунгіциди. Марганцівка або мідний купорос допоможе від фітофторозу. Настій сірки чи соди допоможе від альтернаріозу. Настій оцту чи йоду захистить помідори від борошнистої роси.

Дотримання простих правил правильного вирощування помідорів дозволить отримати гарний урожай плодів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *