Мобілізація в Україні триває, тому повістки можуть бути видані військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років, які відповідають медичним вимогам і не мають інших причин для відстрочки. Проте, є категорії українців, які мають право вступити до армії лише за власним бажанням.
Внесення змін до мобілізаційного законодавства України кардинально змінює правила призову для осіб з інвалідністю. Зокрема це стосується осіб, які мають:
- інвалідність II та III груп було встановлено в процесі підвищення або зниження групи;
- інвалідність була присвоєна через поранення, травми або каліцтва, отримані під час бойових дій на захист України;
- виявлено втрату кінцівок, парних органів або інші тяжкі травми.
Також під ці нововведення підпадають пацієнти з онкологічними захворюваннями, психічними або інтелектуальними розладами, церебральним паралічем або паралітичними синдромами, що отримали інвалідність з дитинства. Варто зазначити, що такі громадяни можуть вступити до Збройних Сил України лише за власним бажанням
Окрім цього, до лав ЗСУ добровільно долучитися можуть і жінки. Так, громадянки, які мають медичну чи фармацевтичну освіту, нині стають на військовий облік, однак це не означає, що їх можуть вирядити на фронт.
Зокрема, йдеться про громадян, що заброньовані для роботи в органах державної влади, критично важливих підприємствах та організаціях. Водночас такі люди мають перебувати на спеціальному військовому обліку.
Також не призвуть до ЗСУ наукових працівників, викладачів закладів освіти, наукових установ, які працюють не менш як на 0,75 ставки.
Нагадаємо, військовозобов’язаного в Україні до ТЦК та СП можуть викликати повісткою. Відмовитися від такого документа оповіщення може категорія осіб, яка була виключена з військового обліку.