22 Листопада, 2024
Чим і як правильно підживити виноград восени, для великого врожаю

Чим і як правильно підживити виноград восени, для великого врожаю

Культура винограду за рік споживає велику кількість поживних речовин, що витрачаються на забезпечення ростових процесів, утворення і дозрівання грон.

3а матеріалами Наука і правда

Дорослі кущі до віку 10-15 років повністю вичерпують природний запас поживних речовин в грунті в зоні досяжності коренів.

Якщо немає надходження елементів живлення, то продуктивність поступово знижується, а рослини швидко переходять до фази старіння і припинення життєдіяльності.

Осінь – час підживлення винограду. Розглянемо, які речовини необхідно вносити, терміни, дози їх внесення і види добрив.

Які елементи живлення вносять восени під виноград?

Поглинання речовин із ґрунту відбувається у вигляді розчинів, але восени рослини переходять до періоду спокою і харчування їм в цей час не потрібно.

Вносити слід речовини, які повільно розчиняються і переходять в доступну рослинам форму тільки до весни і початок літа – це фосфор і калій.

Види добрив, що застосовуються восени на винограді

Фосфор і калій входять до складу наступних добрив:

  • мінеральні гранули і туки з одним і більше компонентом: суперфосфат простий і подвійний, хлористий калій, сульфат калію, дженджик осіннє, ЗМЗ «Буйського добрива» осіннє;
  • органічні субстанції: гнойовий перегній, компост, торфо-гнойова суміш, деревний попіл.

Скільки добрива потрібно вносити з осінньою підгодівлею

При вирішенні питання про те, скільки добрив вносити, слід оцінити:

  • врожайність і силу росту кущів;
  • рівень природної родючості грунту;
  • наявність або відсутність поливу.

Основне правило – дотримання балансу поживних речовин, скільки їх виноситься з урожаєм і листовою масою, стільки повинно повертатися з добривами і підгодівлею.

Дослідним шляхом встановлено, що для 10 кущів винограду з урожайністю 10 кг грон протягом року потрібно 80 г фосфору, 400 г калію, 60 г кальцію, 20 г магнію, 20 г азоту (в весняний період).

Така кількість фосфору міститься в 200 г подвійного і в 400 г простого суперфосфату, калію – в 2 кг калійних солей або 2-3 кг попелу, обох елементів – в не менше 10 кг перепрілого гною, 16-20 кг компосту, 8-10 кг торфо-гнойових суміші.

Необхідний обсяг мінеральних туків доцільно розділити на 2-3 прийоми: осінній і 1-2 літніх. Органіку повністю вносять восени.

Терміни осінньої підгодівлі винограду      

Внесення добрив в запас наступного року має проводитися при позитивних температурах повітря. Оптимальні терміни: 1-2 декада вересня

Ґрунтова товща остигає повільніше атмосфери і поживні речовини почнуть поступово розчинятися. Осінні дощі оптимізують цей процес.

Технології внесення гною і мінеральних гранул

У регіонах з достатньою кількістю дощів, туки можна вносити з поверхні в рядок або навколо куща із закладенням в грунт за допомогою мотики на глибину 3-6 см.

Якщо опадів випадає мало, грунтовий розчин з добривами не зможе проникнути до коріння, тому добрива потрібно вносити глибоко – в траншеї або ямки невеликого діаметру глибиною не менше 40 см

Існує дві технології внесення гною під виноград: з розрахунком на один або два роки. У першому випадку з одного боку ряду або одиночної рослини викопують траншею глибиною 40-60 см, куди вносять по 4-5 кг гною на 1 погонний метр.

До органіки можна додати мінеральні гранули та попел. Зустрічаючі коріння підрубують, що служить омолодженню куща. Наступної осені внесення добрив проводять з протилежного боку рядка.

При добриві з розрахунком на два роки норму органіки подвоюють і вносять відразу з обох боків ряду. Для отримання великих солодких ягід нехтувати осінньою підгодівлею винограду не слід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *