Щоб збільшити стійкість рослини потрібно правильно обробити її перед посадкою.
Пише Пошепки
Якщо знати методи обробки, то цибуля подарує вам гарний врожай та ще й буде мати привабливий вигляд. Ми вам розповімо найпопулярніший метод, який допоможуть вам обробити саджанку.
Саджанці потрібно замочити в розчині соди. Цей елемент чудово збагачує цибулини мінеральними речовинами та дезінфікує. Чудовий метод, який сприяє гарному врожаю, а ще цибуля стає засухостійкою.
Перед тим, як замочувати цибулини, їх потрібно ретельно прогріти біля системи опалення при температурі від + 35 до +40 ° С. Потім переставляємо їх в розчин соди, температура якого має бути в межах + 55 ° до + 60 ° С.
Щоб замочити цибулю потрібно:
- Чиста вода 1 л;
- Харчова сода 1 ч. л.
Розчинити 1 ч. л. соди в чистій воді та помістити туди саджанці. Залишити на пів години, а потім вкрити посудину тканиною або кришкою, щоб підтримувати оптимальну температуру.
Також ефектним є ще розчин солі у воді в таких пропорціях: на 1 літр води 1 ст. л. харчової солі. Тримати саджанці в розчині протягом 1,5-2 години.
Заздалегідь очистьте цибулини від лусочок, але не повністю. Якщо ви вирішили садити цибулю на зиму, то взагалі не обрізайте.
Обробити цибулю можна на грядці.
Також можна ще й посипати грунт содою, щоб зменшити його кислотність, яка часто спричиняє розвито хвороб.
Для цього потрібно просто зміщати 1 л води зі 100 г соди й полийте розчином грядки. Потім розпушіть грунт. Ідеальний засіб від борошнистої роси та попелиці: потрібно змішати на 2 літри води 1 ст. л. двовуглекислого натрію. Для лікування рослини потрібно обробляти цибулю 1 раз на тиждень, а для профілактики – 1 раз на два тижні. Робіть це вранці або ввечері.