6 Лютого, 2025
Яєчна шкаралупа є скарбом для садової ділянки: засоби її застосування

Яєчна шкаралупа є скарбом для садової ділянки: засоби її застосування

Яєчна шкаралупа має в своєму складі безліч поживних речовин, тому її можна використовувати на грядках. Додаванням шкарлупок в ґрунт зменшує його кислотність, багато шкідливих паразити не переносять її, до того ж спритні дачники за допомогою шкаралупи мульчують грядки і використовують як добриво

Застосування у вигляді добрива

Всім давно відомо про цінні якості яєчної шкаралупи. Наприклад, подрібнений продукт змішують з основним кормом для тварин і використовують в якості корисного джерела кальцію. Приблизно 90% складу продукту – це карбонат кальцію, в решті десяти знаходяться близько тридцяти різних з’єднань, досить корисних для ґрунту і зростаючих на ньому рослин. Якщо ваша ділянка складається з піщаної землі, їй просто необхідний цей кальцій.

При попаданні в ґрунт яєчні шкарлупки розкладаються поступово. У зв’язку з цим насадження забезпечуються не відразу усіма поживними речовинами, а забезпечуються ними протягом тривалого часу. Найголовніша перевага шкаралупи перед магазинними препаратами в тому, що натуральне добриво не містить в собі ніяких шкідливих речовин, які ускладнюють швидке поглинання

Вносити продукт в землю найкраще під час перекопування – додавайте по парі дрібок на 1 кв. м. Бажано щоб частинки шкаралупи були потрібніші. Звичайно, вони всі перегниють, але на це знадобиться більше часу.

Перемолоти шкарлупки можна за допомогою кавомолки – такий метод перетворить уламки в борошно, при подрібненні в ступці частинки будуть досить великими.

Знижуйте кислотність в ґрунті

Тепер ви знаєте, що за допомогою яєчної шкаралупи можна зменшити кислотність в ґрунті і навіть привести її до нормального показника. Такий ефект досягається за рахунок добавки кальцію в землю.

Якщо на вашій ділянці нормальний ґрунт, все одно не викидайте продукт. Додайте його в компост з опалим листям, коров’яком або тирсою, які володіють підкислючими діями. Шкаралупа прибере цю недостачу і навіть збільшить корисність добрива через добавки до його складу незамінних елементів.

Боріться з паразитами

За допомогою шкаралупи можна позбутися від шкідників. Наприклад, продукт убивчо діє на капустянку. Для приготування отрути візьміть подрібнену шкаралупу, перемішайте з запашною соняшниковою олією і помістіть склад в міжряддя. Комаха насититься і відразу ж загине.

Такий ефект очікує і колорадського жука, якщо його ретельно посипати перемеленою шкаралупою. Личинки і кладки шкідника теж можна припудрити.

Шкаралупа є геніальним методом боротьби з такими шкідниками, як слимаки і равлики. Зробіть бар’єр по краях грядок з шкарлупок: ці істоти постараються подолати перешкоди, поранять свої незахищені тіла об гострі краї і залишать насадження в спокої

Мульчуйте грядки

Досить складно зібрати величезну кількість шкарлупок для мульчування. Але в зимовий період можна цим зайнятися і накопичити хоча б для грядок, що гостро потребують цій мульчі.

Продукт здатний перегнивати вкрай повільно і в зв’язку з цим відмінно виконує захисні дії. Вологість зберігається в ґрунті навіть в посушливу пору, бур’ян не має доступу до сонячного світла і не може рости, а коренева система отримує достатню кількість повітря. Зверніть увагу, щоб шматки шкаралупи були досить великими.

Яєчна шкаралупа є скарбом для садової ділянки: засоби її застосування

Прискорюйте проростання насіння і вирощуйте розсадний матеріал

Яєчна шкаралупа має здатність прискорювати проростання насіння і робити розсаду більш сильною і здоровою. За допомогою кальцію активізуються білки в насінні. Щоб це сталося і з вашими, спочатку присипте їх перемеленим борошном з шкарлупок, а потім – шаром землі. Таким методом можна користуватися при посадках і у відкритому ґрунті, і в ємностях.

Багато дачників висаджують насіння прямо в яєчні шкарлупки. Звичайно, в такому випадку потрібно неушкоджений екземпляр – забирається тільки верхня частина шкарлупки

Всередині не повинні бути залишки від яйця, просушіть яєчні стаканчики і заповніть живильним ґрунтом. У кожну ємність посадіть по 1-2 насіннячку. Помістіть стаканчики в лотки з-під яєць, щоб у них була стійкість.

Такі паростки можна висаджувати на постійне місце прямо в яєчній посуді. Перед розташуванням розсади в землю злегка роздушіть шкарлупки, в іншому випадку молоді корінці не зможуть впоратися із завданням.

Додаткові хитрощі

Найбільше цінується шкаралупа саме від домашньої птиці. Кури в домашніх умовах харчуються повноцінною натуральною їжею, що благотворно впливає на склад самого яйця і шкаралупи. У магазинних продуктах теж присутні такі ж речовини, але в меншій кількості.

Зимові яйця містять більше кальцію, ніж літні. Продукти з коричневою шкаралупою теж мають більше цієї речовини, ніж зі світлою.

Під час варіння зменшується кількість корисних речовин, але таку шкаралупу можна використовувати в якості мульчі або в боротьбі з шкідниками.

А Ви використовуєте яєчну шкаралупу в якості добрива для рослин?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *