5 Лютого, 2025
Розповідаємо, чим підживити часник, щоб голівки виросли з кулак: простий рецепт підживлення

Розповідаємо, чим підживити часник, щоб голівки виросли з кулак: простий рецепт підживлення

У міру збільшення світлового дня та потепління назустріч сонячним променям пробиваються пір’я озимого часнику. Його вирощують багато городників. Але зелень часнику мало кого цікавить. В даному випадку багато хто хоче в липні-серпні викопати із землі масивні рівні та соковиті головки.

Часнику весною потрібне якісне підживлення, яке містить багато азоту.

Добриво для часнику
Багато городників знають, що одне з найкращих добрив для часнику – гноїва жижа. Перегнивший гній із сечею тварин є популярним підживленням серед дачників. Особливо у тих, хто тримає корову чи має доступ до ферми.

Азот в такому підживленні представлений не в нітратній формі, а в амонійній. Тому макроелемент із такого добрива засвоюється швидше і жодних нітратів.

Один літр жижі на 10 л води – найефективніше азотне підживлення для часнику навесні.

Але є альтернативний варіант для городників, які не мають у своєму розпорядженні основний компонент. У такому разі рятують мінеральні добрива.

Особливість багатьох азотистих добрив у тому, що вони діють, коли на вулиці тепло. Наприклад, щоб почала діяти сечовина, потрібна температура повітря щонайменше +10 °C, а ідеалі – не нижче +15 °C.

Однак мінус у тому, що коли встановиться потрібна погода, актуальність азотистих добрив значно знизиться. Вони все ще будуть потрібні, але буде втрачено багато часу. Тому дачники радять використовувати аміачну селітру. Вона краща за сечовину тим, що працює при температурі +5 °C.

Рецепт підживлення: 20 г. селітри на 10 л. води. Але добриво можна просто закласти в ґрунт. Однак у такому разі полити грунт все одно потрібно, тому використовувати розчин простіше та ефективніше.

Коли часник наростить зелень, можна переходити до фосфорних та калійних підживлень. Роль азоту зводиться до мінімуму. В іншому випадку це може негативно позначитися на розмірі плодів. Крім того, при перегодовуванні азотом часник зберігається гірше.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *