Полуниця – одна з улюблених ягід дорослих та дітей. Солодкі та соковиті плоди відмінно підходять для перекусу, а також полуницю активно додають у десерти, випічку або змішують зі сметаною та подають як доповнення до обіду. Варіантів маса!
Але щоб радувати себе і рідних якомога частіше, важливо пам’ятати про правила вирощування цієї культури.
Необхідно дотримуватися простих правил агротехніки, а також знати про сівозміну. Все-таки є культури, після яких полуниця не зможе потішити врожаєм.
Після чого не можна висаджувати полуницю
Це помідори та картопля, вони можуть залишити після себе у ґрунті різні хвороби, наприклад, фітофтороз. Поганими попередниками вважаються капуста, гарбузові, соняшник, топінамбур, малина.
Окрім цього, важливо враховувати, що не можна з року в рік вирощувати полуницю на одних грядках. Все-таки згодом грунт виснажується, у ньому накопичуються хвороби та шкідники.
Після чого можна висаджувати полуницю
Насамперед треба говорити про сидерати. Вони покращують стан ґрунту, підвищують урожайність майбутніх культур. Це може бути ріпак, біла гірчиця, люпин, гречка, фацелія.
Гарними попередниками будуть чорнобривці, овочеві бобові, цибуля та часник, буряк, морква, а також редька та цвітна капуста.
Погані сусіди для полуниці
Не треба вибирати спільні посадки з тими рослинами, яким потрібні ті ж вітаміни та мінерали з ґрунту, що й для полуниці. Також не можна вибирати рослини, які потребують іншого режиму поливу.
Не варто поряд із полуницею висаджувати високі рослини, які тільки створюватимуть додаткову тінь. Не підійдуть і ті культури, які можуть уражатися однаковими з ягодою хворобами та шкідниками.
Але які рослини стануть чудовими сусідами? Тут увагу треба звернути на часник, петрушку, чорнобривці, кріп. Можна недалеко висаджувати моркву, бобові, редиску, буряк.