За виглядом рослини можна визначити, чого саме їй не вистачає, і забезпечити потрібне підживлення.
Іноді після похолодання перець починає чахнути, листя блідне. Це означає, що рослина не може активно добувати харчування із ґрунту. Як відомо, допомогти тут можуть 3 елементи, які відповідають за формування хлоропластів та інтенсивний фотосинтез. Інформує Майстерня ідей.
Це – залізо, сірка, магній. Як визначити, чого саме не вистачає перцю? Про це він сам просигналить змінами у зовнішньому вигляді.
Якщо йому мало заліза, верхнє листя починає жовтіти, прожилки при цьому залишаються зеленими. Коли не вистачає сірки, першим починає жовтіти верхнє листя, а потім прожилки можуть придбати сіро-фіолетовий або бузковий відтінок.
Коли мало магнію, жовтіє нижнє листя, але жилки при цьому залишаються зеленими. Жовтизна – бліда та світла. Згодом може з’явитися і так звана мармуровість листя.
При нестачі азоту на нижньому листі спочатку жовтіють прожилки, потім жовтизна поширюється на верхні яруси. Листя при цьому дрібне, стебла тонкі і рослини пригнічені.
Що робити? При нестачі заліза внести будь-який препарат заліза у хелатній формі. Якщо не вистачає сірки та магнію, треба внести сульфат калію: 20-25 гр. речовини розчинити у 10 л води. Обприскати рослини по листі. Як варіант – можна використовувати і комплексне добриво, яке містить ці речовини.
При нестачі азоту треба внести сечовину чи калієву селітру. Після обробки потрібно поспостерігати за перцем тиждень – буквально на третій день ситуація має змінитися на краще