Огірки є тропічною культурою, яка віддає перевагу теплу та помірній вологості. Ідеальні умови для їхнього зростання досягаються при денній t +25-28 і нічний t не нижче +16 градусів Цельсія. Однак, коли температура на вулиці піднімається вище +32 градусів Цельсія, огірки можуть страждати та відчувати проблеми. Деякі сорти перестають добре цвісти і утворювати плоди, а при високих температурах вони можуть припинити зростання, стати млявими, жовтіти і в’янути. Що можна зробити, щоб допомогти їм у відкритому ґрунті?
Найкращим варіантом є заздалегідь вибрати частково затінені місця для посадки огірків. Деякі садівники покривають грядку спанбондом, який ефективно захищає рослини від яскравих сонячних променів. Однак головну увагу слід приділити поливу. У спекотні дні необхідно поливати часто і рясно. Бажано поливати вранці, щоб уникнути розвитку грибкових інфекцій, хоча полив увечері також підійде. Інформує Майстерня ідей.
Коли температура на вулиці перевищує +30 градусів за Цельсієм і дме вітер, я щодня поливаю огірочки. У безвітряні дні можна поливати через день, але слід бути уважним. Щотижня під огірками мульчуйте землю перегноєм, це допоможе запобігти утворенню кірки на поверхні ґрунту, забезпечить додаткове харчування кореням та скоротить час висихання ґрунту.
Необхідно також підживити огірки калієм у спеку, оскільки саме калій допомагає рослинам впоратися з тепловим стресом. Для цього розчиніть 1 столову ложку з гіркою калію сульфату в 10 літрах води і полийте під корінь рослини. Як вже згадувалося раніше, дуже важливо обприскувати огірки в спеку настоєм помідорного бадилля та циркону. Це зміцнить рослини та захистить їх від впливу спеки. Для приготування настою помідорного бадилля настоюйте здорове бадилля помідорів у відрі води протягом 7 днів. Потім розведіть 1 літр настою в 10 літ води і додайте стандартну ампулу циркону. Обприскайте рослини вранці чи ввечері