25 Травня, 2025
Тепер пожовтіння часнику не допускаю: виявляється, раніше використовувала не ті добрива

Тепер пожовтіння часнику не допускаю: виявляється, раніше використовувала не ті добрива

Раніше я поливала свій часник, щоб не жовтів, як і багато городників, «народними засобами» – розводила нашатирний спирт, золу настоювала. Але згодом з’ясувала, що зола, тобто калій і фосфор, при температурі менше +8 градусів практично не засвоюється.
Є добрива ефективніше проти пожовтіння часнику, ніж нашатирний спирт.

Що відбувається з часником відразу після сходу снігу
Як тільки з грядки сходить сніг, часник починає рости. І ось тут настає критичний момент. Листя часнику може не тільки пожовтіти, а й стати млявим і неживим. А все тому, що грунт ще не прогрівся і коріння не може повною мірою засвоювати азот і прокачувати вологу до кінчиків листя. Тому вони відмирають (жовкнуть).

Чого категорично не роблю з часником навесні
Ніколи не рихлю грядку з часником. Зі свого досвіду помітила, що після розпушування ранньою весною він якраз і починає жовтіти. Чекаю, коли ґрунт достатньо прогріється – і тоді беру сапку.

Перше підживлення проти пожовтіння

Коров’як
У цей час знадобиться підживлення легкогідролізованим азотом, тобто таким, який буде доступний рослинам. Це може бути настій коров’яку, якщо не мульчували з осені крихтою.

Піввідра гною настоюю 5 днів у 50 літрах води, розводимо (1 літр на відро) та підгодовуємо часник. У розчин коров’яку можна додати магбор, якщо рослини дуже слабкі і тонкі.

Кальцієва селітра
Якщо немає коров’яку, відразу після снігу можна провести підживлення добривами, які зарядять часник з ранньої весни силою для зростання, сприяють розвитку його судинної системи і які вкрай необхідні на ранньому етапі його розвитку. Це кальцієва та магнієва селітра.

На 10 літрів води:

кальцієва селітра – 15 грамів (майже 1 столова ложка без гірки);
магнієва селітра – 5 грамів.
Цього обсягу розчину вистачає удобрити грядку середніх розмірів.

Замість магнієвої селітри можна взяти найпоширеніший сульфат магнію. Але краще з кальцієвою селітрою його не змішувати, а внести окремо приблизно за тиждень.

Цей рецепт першого підживлення часнику універсальний, тобто його можна використовувати для будь-яких кліматичних зон і для раннього підживлення інших рослин, наприклад озимої цибулі.

Друге підживлення часнику проти пожовтіння
Друге підживлення коров’яком або кальцієвою селітрою в тих же пропорціях можна зробити через 10-14 днів після першої. Але воно може не знадобитися. Його проведення залежатиме від того, як виглядає ваш часник, які добрива ви вносили під зиму при закладанні часникової грядки, який у вас ґрунт.

Третє підживлення часнику
Ще через 10-14 днів підгодувати часник можна повним комплексним добривом. Але якщо вносили весь комплекс добрив з осені, то азотних підживлень буде достатньо.

Висновок. Рясний полив та два підживлення кальцієвою селітрою – і часник отримає все необхідне для старту та профілактики пожовтіння

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *