3 Липня, 2025
Саме це листя обов’язково потрібно видаляти в огірків,щоб мати урожай до осені.

Саме це листя обов’язково потрібно видаляти в огірків,щоб мати урожай до осені.

Обрізка зайвої зеленої маси – це важлива процедура при вирощуванні багатьох городніх культур. І огірки тут не є винятком.

Причому йдеться не тільки про видалення верхівки або бічних пагонів, а й про обрізання зайвого листя. Знаю, що багато хто не приділяє цьому належної уваги і не обрізає листя у огірків. А дуже дарма. Адже це чудова можливість не тільки перенаправити сили куща на формування нових плодів, а й “омолодити” рослину (продовжити період плодоношення). Але, звичайно, треба діяти акуратно.

У цій статті я розповім, яке листя варто видаляти в огірків і як правильно це робити. Думаю, що багатьом ця інформація стане в нагоді.

  1. Листя, що відслужило
    У міру зростання огірків нижнє листя у них поступово починає жовтіти і підсихати. Така поведінка є абсолютно нормальною і не говорить про якісь проблеми. Це листя просто стає непотрібним, тому рослина починає сама їх позбуватися.

Однак не варто чекати, поки нижнє пожовкле листя самі засохнуть. Адже весь цей час огірки витрачатимуть на них зайве харчування. Краще відразу видаляйте таке листя, щоб сили рослини могли піти в продуктивніше русло – на формування плодів, наприклад.

Більше того, таке поступове видалення зайвого листя дозволяє в результаті повністю оголити нижню частину стебла. Завдяки цьому огірки поступово можна спускати на землю (при вертикальному вирощуванні), надаючи їм можливість і надалі рости нагору.

  1. Жовте, плямисте і сильно пошкоджене листя
    Не завжди зміна кольору листя буває пов’язане з природними причинами. Дуже часто це є наслідком якихось проблем, пов’язаних із розвитком рослини. Це може бути недостатній полив, спекотна погода, сонячні опіки, нестача або надлишок харчування, пошкодження коріння. Загалом причин може бути багато.

Таке листя підлягає обов’язковому видаленню з тих же причин, що й у першому випадку. Вони вже не приносять жодної користі огіркам, а лише витрачають харчування, яке могло б піти на корисніші дії – на формування зав’язей, наприклад.

  1. Листя, заражене хворобами та шкідниками
    А ось цей тип листя не просто не приносить користі рослинам, а завдає серйозної шкоди. Все заражене листя підлягає обов’язковому видаленню. Причому діяти потрібно дуже швидко, щоб зараження не перекинулося на інше листя або на сусідні рослини.

Не намагайтеся вилікувати таке листя. У більшості випадків це марно і лише заважає нормальному лікуванню (особливо у випадку зі шкідниками). Тому їх простіше видалити, ніж ризикувати здоров’ям рослин.

Але, звісно, ​​одного видалення листя тут буде мало. Обов’язково відразу ж починайте лікування рослин після видалення зараженого листя. Адже хвороба чи шкідники могли заразити й інше листя, просто ви цього поки не побачили. Не зволікайте, дійте відразу, якщо не хочете залишитись без урожаю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *