У липні дуже часто у городників листя огірків жовтіє. Але не просто змінюють колір від нестачі азоту, а покриваються зелено-жовтими плямами. Такі плями відразу помітні та викликають у городників питання. Давайте докладно розберемося з цього питання.
Які плями з’являються на листі огірків.
Спочатку на листі стають помітні незвичайні плями зелено-жовтими плямами, які ростуть лише до прожилків. Потім плями змінюють колір на коричневий і лист стає повністю сухим.
Такі зміни в огірків відбуваються через грибкове захворювання пероноспорозу або інакше називається хвороба хибна борошниста роса. Грибкове захворювання вражає всі частини рослин. Спори поширюються спочатку на листі, потім переносяться на стебло та квіти, захоплюючи все більше зеленої частини кущів.
Внаслідок цього порушується процес фотосинтезу. Листя не функціонує, а значить рослина відчуває стрес. Але найнебезпечніше те, що через хворе листя не надходять поживні речовини до плодів.
В результаті знижується врожайність огірків. А при попаданні спорів на плоди зеленці стають не смачними і не їстівними. Внаслідок порушення життєдіяльності куща відбувається збій і рослини починають хворіти та гинуть, якщо вчасно не провести обробку.
Чому з’являється хибна борошниста роса на огірках.
Хибна борошниста роса з’являється на огірках через різкі перепади денних і нічних температур. Огірки хворіють на пероноспороз як у відкритому грунті, так і в теплиці.
Також це грибкове захворювання виникає від поливу огірків холодною водою. І частою зміною спеки та холоду. А цього року погода не тішить своєю постійністю, огірки ростуть за несприятливих погодних умов.
Чим обробити огірки від хибної борошнистої роси.
Минулого року у нас була нестабільна погода. Спекотна погода мінялася дощами. В результаті була висока вологість повітря і огірки захворіли на пероноспороз.
Відразу, як тільки виявила такі плями на листі, обробила огірки розчином. Для приготування 4 ст. л. Бактофіта розвела в 40 літрах води. Готовим розчином оббризкала кущі огірків. А після чого заражене листя обірвала і спалила, щоб не було поширення спор гриба. В результаті обробка допомогла, і я позбулася хибної борошнистої роси.
Бактофіт відноситься до безпечних бактеріальних фунгіцидів, це препарат контактної дії. Розчин ефективно знищує спори грибка