14 Липня, 2025
Саме у липні буряк потребує добрив для нарощування коренеплодів: що потрібно вносити.

Саме у липні буряк потребує добрив для нарощування коренеплодів: що потрібно вносити.

Перше підживлення органічним добривом із вмістом азоту я вже провела. У липні проводжу друге підживлення, пам’ятаючи, що в цей період буряк починає швидко рости.

Коренеплоди швидко наростають і, отже, рослина споживає більше речовин із ґрунту. Під час різкого стрибка у зростанні коренеплодів настає критичний період харчування. Якщо бурякам якихось речовин не вистачає, коренеплоди виростуть дрібними, кривими та не смачними.

У всіх городників свій ґрунт залежно від місця розташування. В когно чорнозем, у цьому ґрунті достатньо азоту та мікроелементів. Тому в липні буряки вже не потрібно підгодовувати азотом.

У мене ґрунт глинистий, важкий ще вношу органічні добрива. Поливаю буряки коров’яком. Замість коров’яку можна застосувати сечовину, аміачну селітру або натрієву селітру. Але найкраще для буряків із цих трьох азотних добрив взяти натрієву селітру, оскільки буряк споживає багато натрію із ґрунту.

Мінеральні добрива

Наприкінці липня вношу мінеральні добрива. У цей період вношу фосфор та калій. Є різні добрива із цими речовинами. Я застосовую монофосфат калію. На 10 літрів розводжу 10 г добрива.

Замість цього мінерального добрива можна підживити буряки суперфосфатом та хлористим калієм. Добрива краще вносити у сухому вигляді у борозенки на 7 см від буряка на глибину 4 см. На 1 кв. м. вносимо 30 г суперфосфату та 30 г хлористого калію.

Через тиждень після внесення добрив буряки поливаю зольним розчином. У відрі води розводжу 1 літрову банку золу та настоюю 3 години. Потім поливаю буряки. Але золу можна вносити і в сухому вигляді, на 1 кв. м. розсипаю склянку золи та рихлю із землею. При таких внесених добривах буряк отримає всі необхідні речовини для зростання коренеплодів.

А ви чим поливаєте буряки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *