Всі знають, що помідори – вибаглива культура, яка любить багато сонячного світла і не любить дощі. Часто, після тривалих дощів томати вражає фітофтороз: томати стають коричневими і не придатними для споживання. Та є кілька чудових методів обробки помідорів від фітофторозу, які дійсно працюють, хоча не будуть коштувати вам нічого.
Сольовий розчин
Для приготування сольового розчину треба розчинити склянку солі у відрі холодної води і покропити помідори після дощу. Сольовий розчин створить на листках “плівку”, яка стане бар’єром для шкідників та бактерій.
Часниковий розчин
Для приготування цього розчину потрібно дрібно подрібнити склянку часнику і додати її у відро води. Часник у воді потрібно настояти 10-12 годин, після чого процідити, а у розчин додати 2 грами марганцівки. Отриманим розчином треба обприскати помідори. Такий розчин допомагає вбити спори грибкових хвороб, зокрема фітофтори.
Розчин на основі йоду і молока
Для приготування такого розчину потрібно у 10 л води розвести 1 літру молока і 20 крапель йоду і обробити ним помідори. Такий розчин не лише оберігає рослину від грибкових захворювань, а й прискорює дозрівання плодів.
Розчин на основі попелу
Для приготування такого розчину треба розвести склянку попелу у відрі води, дати настоятися, а потім процідити. Після цього треба додати у розчин 30 грамів господарського мила і обробити помідори.
Настій гриба-трутовика
100 г сухого трутовика на 1 л окропу, настояти, профільтрувати й обробити рослини після дощу. Це чудовий засіб проти фітофторозу та інших грибкових захворювань.
Джерело: Сенсація