11 Грудня, 2024
Від насіннячка до велетня: покрокова інструкція свекрухи, як виростити озимий часник розміром з кулак

Від насіннячка до велетня: покрокова інструкція свекрухи, як виростити озимий часник розміром з кулак

Виростити на своєму городі якісний часник прагне кожен дачник, але це вдається далеко не всім.

Перше, що необхідно зробити для отримання гарного врожаю – правильно вибрати посадковий матеріал. Сортовий часник має обмежений ареал розповсюдження, тому краще садити ті сорти, які підходять для вашого регіону.

При виборі посадкового матеріалу обов’язково перевіряйте стан зубчиків. Вони повинні бути щільними, рівномірно забарвленими, без плям і пошкоджень, вкриті сухою лускою

Для підготовки ґрунту грядки під часник за два-три тижні до посадки слід внести перегній, калій, суперфосфат. Якщо ґрунт кислий, можна додати вапно або добрива, рівномірно розкидавши їх по поверхні і загрібши. Важливо пам’ятати, що свіжу органіку під часник вносити не можна, інакше він може загнити.

Терміни посадки часнику залежать від регіону, але в середньому це період за два тижні до настання стійких заморозків. За температурою ґрунту можна орієнтуватися: якщо вона кілька днів поспіль не перевищує 14–15°C вранці, то час настав

Часник найкраще садити на місце, де росли огірки, капуста, кабачки або бобові культури. Не можна висаджувати його після цибулі чи інших цибулинних рослин, які мають спільні хвороби.

Перед посадкою озимого часнику зубчики треба замочити на дві години в розчині марганцівки або фунгіциду. Деякі городники використовують сольовий розчин (1 столова ложка солі на літр води), в якому зубки тримають не більше двох хвилин.

Схема посадки часнику проста: великі зубчики садять на відстані 10–15 см один від одного, а між рядками залишають 20–25 см. Глибина посадки – приблизно 5–7 см. Якщо є можливість, на дно лунок радять насипати річковий пісок, щоб поліпшити дренаж.

Для мульчування використовують торф, перегній або опале листя. Це допоможе зберегти вологу в ґрунті та захистить посадки від замерзання. Навесні, після того як почнуть з’являтися зелені пагони, частину мульчі можна прибрати, щоб дати ґрунту прогрітися, а потім знову повернути, щоб стримати ріст бур’янів.

Щоб оновлювати посадковий матеріал і покращувати врожайність, рекомендується хоча б раз на 3–4 роки використовувати бульбочки – маленькі повітряні часникові цибулини. Вони висаджуються на зиму, а через два роки з них виростають цибулини стандартного розміру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *