24 Липня, 2024
А ось тепер все дуже серйозно: українців закликали готуватися до дуже важкого місяця – що відомо

А ось тепер все дуже серйозно: українців закликали готуватися до дуже важкого місяця – що відомо

У світлі відключень електроенергії, що продовжуються , липень, за прогнозами, стане найважчим місяцем для України, оскільки стане критичним підготовчим періодом перед зимою 2024-2025 років, як пише «nv».

Роман Грабчак, начальник відділу надійності балансу НЕК «Укренерго», пояснив фактори, які сприяють очікуваним труднощам:

На жаль, спекотна погода призведе до більш частого використання кондиціонерів.

Також влітку доступність водних ресурсів зазвичай знижується.

Ще енергоблоки будуть зупинені на ремонт та технічне обслуговування, щоб забезпечити їхню безпечну роботу в зимовий період.

Ці станції будуть закриті влітку, оскільки вони не зможуть виробляти електроенергію без підігріву теплоносія, який не потрібен у теплу пору року.

Так, Грабчак наголосив, що липень вважається найскладнішим місяцем через сукупність цих факторів.

Що стосується розподіленої генерації, він наголосив, що не все автономне електрогенеруюче обладнання слід відносити до цієї категорії. Наприклад, газопоршневі станції та ТЕЦ мають залишатися постійно підключеними до мережі, щоб диспетчери «Укренерго» могли враховувати їх під час балансування системи.

Він також зазначив, що розподілена генерація значно дорожча, що потенційно впливає на довгострокову конкурентоспроможність української продукції. Крім того, імпорт електроенергії не є комплексним рішенням через обмеження з боку східноєвропейських колег.

«Укренерго» назвало літо 2024 року генеральною репетицією зими 2024-2025 років, очікуючи на збереження дефіциту електроенергії та необхідність ефективних стратегій охолодження. Для пом’якшення цих проблем місцевій владі необхідно зосередити зусилля на ремонті циркуляційних насосів та реалізації заходів щодо підтримки опалення у багатоквартирних будинках та інших спорудах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *