21 Липня, 2024
А ось і проблеми для водіїв: тепер закриватимуть на 10 діб і штрафуватимуть на 17000 грн – все через військову поліцію

А ось і проблеми для водіїв: тепер закриватимуть на 10 діб і штрафуватимуть на 17000 грн – все через військову поліцію

В Україні водіям загрожують штрафи у 17 000 грн за невиконання законних вимог працівників військової поліції, яка займатиметься забезпеченням правопорядку та дисципліни у ЗСУ та інших військових формуваннях. Можливий також арешт на строк до 10 діб, пише “ТСН”.

Законопроектом передбачено, що військові поліцейські матимуть широкі повноваження. Зокрема:

перевірка документів у водіїв;
зупинка автомобілів та проведення їх поверхневого огляду;
обмеження або заборона руху транспорту та пішоходів у випадках затримання осіб, підозрюваних у скоєнні злочину, або за обставин, що загрожують життю та здоров’ю людей.

Військові поліцейські також повинні зупиняти військовий транспорт, якщо його водії порушують правила дорожнього руху, а також є ознаки технічної несправності, або транспорт використовується не за призначенням або в протиправних цілях.

За невиконання законних вимог працівників військової поліції у законопроєкті запропоновано запровадити штрафи для водіїв у розмірі 17 000 грн.

Військова поліція також матиме право затримувати на добу осіб у військовій формі, які не мають із собою документів, та передавати їх уповноваженим органам.

Зокрема, законопроєктом 6570-д вводиться нова стаття до Кодексу України про адмінправопорушення – “Невиконання законних вимог посадових осіб Військової поліції”. Вона передбачає такі санкції:

за ненадання інформації військовій поліції на запит її посадових осіб, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третім особам про збір інформації – штраф від 4250 грн до 6800 грн;
за невиконання або несвоєчасне виконання вимог посадових осіб військової поліції щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню законодавчих актів – штраф від 6800 грн до 10 200 грн або арешт з утриманням на гауптвахті терміном до 10 діб;
за невиконання або несвоєчасне виконання вимог посадових осіб військової поліції щодо усунення порушення вимог законодавчих актів – штраф від 10 200 грн до 17 000 грн або арешт з утриманням на гауптвахті терміном від 10 до 15 діб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *