18 Липня, 2024
Багатьом такі гроші й не снилися: хто отримає одразу 10 окладів при виході на пенсію – роз’яснення Пенсійного фонду Screenshot

Багатьом такі гроші й не снилися: хто отримає одразу 10 окладів при виході на пенсію – роз’яснення Пенсійного фонду

Стало відомо, що аби отримати грошову допомогу у розмірі 10 пенсій, потрібно мати спеціальний стаж у відповідних закладах та установах на чітко визначених посадах.

Так, під час виходу на пенсію виплати в розмірі десяти окладів можуть отримати працівники комунальних та державних навчальних закладів. Дана виплата здійснюється за рахунок коштів держбюджету. Крім того варто знати, що розмір “пенсійної” допомоги визначається виходячи із розміру пенсії на день її призначення, і вся сума такої допомоги не оподатковується.

Такі одноразові виплати при виході на пенсію регулюються законом “Про пенсійне забезпечення” та законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Про це повідомили в Пенсійному фонді.

Для таких виплат обов’язкова наявність страхового стажу: 35 років – для чоловіків; 30 років – для жінок.

У Пенсійному фонді зазначають, що виплати в розмірі десяти окладів можуть отримати працівники комунальних та державних установ, а саме:

загальноосвітніх шкіл;
військових загальноосвітніх установ;
музичних та художніх шкіл;
міжшкільних навчально-виробничих комбінатів;
дитячих будинків,
дитячих трудових та виховно-трудових колоній;
дитячих приймальних пунктів та приймачів-розподільників для неповнолітніх;
логопедичних пунктів та стаціонарів;
шкіл-клінік;
вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів;
дошкільних навчальних закладів усіх типів;
позашкільних навчальних закладів.

Важливо!

Грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій виплачується одноразово органами ПФУ одночасно з першою виплатою пенсії за віком. При оформленні пенсії за вислугу років грошову допомогу не виплачують.

Що треба для отримання виплати

Додаткові умови для отримання одноразової виплати:

Особа повинна бути працевлаштованою на день досягнення пенсійного віку в державних чи комунальних установах на посадах, робота на яких надає право на пенсію за вислугу років.
Пенсіонер має право на виплату, якщо до цього часу не отримував жодної іншої пенсії.

Зазначимо, що до страхового стажу зараховують усі періоди роботи в державних та комунальних установах, які вказані в Перелік закладів та установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту. та посад, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджених Постановою КМУ від 04.11.1993 р. № 909.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *