16 Липня, 2024
Будуть глобальні зміни: торкнеться всіх пільговиків – що чекати

Будуть глобальні зміни: торкнеться всіх пільговиків – що чекати

Українські громадяни продовжують отримувати пенсії та соціальну допомогу. У майбутньому цей процес стане більш простим.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Це буде можливим завдяки співпраці Мінсоцполітики з асоціаціями банків, що дозволить створити централізований механізм для виплат різних видів соціальної допомоги.

“Мінсоцполітики докладе зусиль, щоб державна соціальна допомога була доступною, прозорою, інклюзивною та оперативною. Нові партнери, які об’єднують банки, допоможуть нам прискорити впровадження реформи та створити прозорий та ефективний механізм виплат та надання соціальних послуг”, – пояснила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Так, сторони узгодили співпрацю у кількох напрямках:

розвиток інклюзивності у наданні адміністративних послуг;
розробка механізму залучення банків у процес оформлення та виплати державної соціальної допомоги, пенсій, субсидій та компенсацій.

Основну увагу у спільній роботі буде приділено розширенню функціонала “Кабінету Банку”. Це програмне забезпечення дозволяє отримувати дані про виплати від органів соціального захисту населення та передавати їх до банків для обробки. У перспективі співробітники банків матимуть змогу реєструвати запити громадян на отримання соціальної допомоги.

Таким чином, різні види соціальної підтримки можна буде отримати у найближчому відділенні банку чи через онлайн-банкінг.

Крім того, Мінсоцполітики прагне створення єдиної системи виплат, включаючи обмін даними з різними державними установами для моніторингу та верифікації соціальних виплат. Асоціації висловили готовність підтримати реалізацію спільних проєктів.

“Співпраця між бізнесом та державою стає все більш поширеною та ефективною. У цьому партнерстві народжуються найкращі рішення та приклади синергії між державою та приватним бізнесом”, – наголосив голова ради Незалежної асоціації банків України Володимир Мудрий.

“Ми швидко реагуємо на цифрові ініціативи в галузі соціальної сфери та готові продовжувати брати участь у розвитку соціальних послуг”, – додав президент Асоціації українських банків Андрій Дубас.

Меморандуми між АУБ та НАБУ передбачають співпрацю з банками-членами асоціацій, але до нього можуть приєднатися всі банки, які працюють на території України та мають технічні можливості, а також бажають зробити внесок у трансформацію та розвиток соціальної підтримки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *