16 Липня, 2024
В українців проведуть перевірки газу та обладнання: за що доведеться заплатити штраф

В українців проведуть перевірки газу та обладнання: за що доведеться заплатити штраф

У 2024 році уряд повернув технічний огляд внутрішньобудинкових газових мереж та газового обладнання. Перевірки пройдуть у всіх квартирах. А за виявлені порушення каратимуть.

“Статистика каже, що у кожному будинку, в якому проведено технічне обслуговування мереж внутрішньобудинкових систем газопостачання, було виявлено порушення експлуатації газових мереж та обладнання”, – розповідають OBOZ.UA у Газорозподільчих мережах України (входить до групи “Нафтогаз”).

Українці часто не замислюються та переносять газові мережі, прокладають електричний кабель уздовж газопроводів та замінюють газове обладнання без участі фахівців та необхідних дозволів. Лише поточного року після перевірки 10,7 тис. багатоповерхових будівель виявлено 20 тис. випадків витоку газу у під’їздах

Варто визнати, що перевірки не проводилися роками. У “Газсетях” вважають, що відповідальність за газові комунікації всередині будинку несуть власники житла (або через ОСББ, або через компанію, що управляє). До 2024 року до платіжок не було включено вартість технічного обслуговування (ТО). Будинки фактично залишалися без необхідного технічного обслуговування.

Тепер надається вибір: або укласти договір з будь-якою ліцензованою компанією для виконання технічного обслуговування, або не займатися цим та автоматично стати клієнтом “Газмереж”.

“Всі співвласники багатоквартирних будинків, які не мали існуючих договорів, автоматично приєдналися до Типового договору з Оператором ГРМ. Тобто держава нормативно визначила, що у разі коли споживачі самостійно не обирають іншу обслуговувальну організацію, то Оператор ГРМ їх страхує”, – пояснили в компанії .

Платежі варіюються від 50 до 5000 гривень на рік у 2024 році. Наприклад, у Фастові середній платіж за будинок на вулиці Київська, 5 становить всього 73,42 гривні з квартири на рік. Водночас у Борисполі, що на вулиці Байди-Вишневецького, 10, платіж складає 4,7 тисячі гривень на рік із квартири. Якщо поділити ці суми на рік, то щомісячні платежі становитимуть від 6 до 391 гривні.

Справа в тому, що в Борисполі в будинку лише кілька квартир, тому вартість робіт ділиться лише на двох співвласників. Тоді як у Фастові на вул. Київський будинок на 210 квартир. Вартість робіт залежить від обладнання, віку будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *