12 Липня, 2024
В Україні встановлять серйозний ліміт електроенергії для того, щоб залишатись на старому тарифі: на що вистачить

В Україні встановлять серйозний ліміт електроенергії для того, щоб залишатись на старому тарифі: на що вистачить

В Україні з 1 червня для тих, хто споживає більше 100 кВтгод електроенергії на місяць, тариф планують збільшити з 2,64 до 4,8 грн за кВтгод. Для того, щоб залишатися на старому тарифі, доведеться відмовитися від кондиціонерів, частого використання електричної духовки і перейти в режим жорсткої економії.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. У середньому українці споживають близько 168 кВтгод електроенергії на місяць (останні дані Нацкомісії з питань енергетики і комунальних послуг). 100 кВтгод – норматив споживання електроенергії на родину з двох членів. Але це має бути дуже заощадлива родина. Ба більше, стільки можна витрачати у випадку, якщо не просто заощаджувати, а відмовитись від використання частини техніки.

Наприклад, використання кондиціонера впродовж кількох годин на добу може збільшити споживання приблизно на 70 кВт*год (залежить від класу енергоефективності, потужності, умов експлуатації). Крім кондиціонеру:

Комп’ютер або ноутбук (5 годин на день) – від 20 до 81 кВтгод на місяць; Холодильник (цілодобово) – від 17,1 до 38,4 кВтгод (залежно від класу енергоефективності).
Телевізор (5 годин на день) – від 6,5 до 30 кВтгод на місяць (залежно від моделі). Пральна машинка (двічі на тиждень по годині) – від 17 до 25 кВтгод на місяць.
Електричний чайник (годину на тиждень) – від 10 до 22 кВтгод. Мікрохвильова піч (година на тиждень) – від 5 до 11 кВтгод.
Фен (година на тиждень) – від 2,5 до 5,5 кВтгод. Праска (година на тиждень) – 6 кВтгод.
Крім того, електроенергія витрачається на інтернет, зарядку гаджетів, освітлення тощо. Для більшості родин споживання електроенергії в 100 кВт*год на місяць – замало. Це важко, якщо у вас: електрична варильна поверхня, духова шафа, електричний бойлер, або ви користуєтесь потужним комп’ютером.

Щоденне використання кондиціонеру влітку “потягне” близько 70 кВт*год. З діючим до 1 червня тарифом це всього 184,8 грн. А з новим тарифом в 4,8 грн – вже 336 грн. В уряді сподіваються, що значне подорожчання струму змусить українців витрачати менше електроенергії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *