19 Липня, 2024
Графік відключень світла змінили вдруге за день: як довго не буде електроенергії 9 липня Screenshot

Графік відключень світла змінили вдруге за день: як довго не буде електроенергії 9 липня

В Україні 9 липня обмеження енергоспоживання діють протягом доби для всіх регіонів. Спочатку передбачалося, що з 05:00 до 14:00 обленерго будуть застосовувати 2 черги графіків відключень, з 16:00 до 22:00 – 4 черги графіків відключень, а в решту годин – 3 черги. Однак у середині дня обмеження пом’якшилися, причому двічі. Зокрема, відключення у 4 черги скасували.

Про це повідомили в “Укренерго“. Спочатку у компанії повідомили, що застосування двох черг відключення продовжено до 16:00.  obozrevatel.com

Пізніше стало відомо, що з 16.00 до 19.00 діятимуть три черги відключень. “У вечірні години і до кінця доби обсяг обмежень буде зменшено за рахунок аварійних поставок із ЄС”, – зазначили у компанії

Там також пояснили, що черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Споживачі кожної області, яких можна відключати, поділені на 6 черг. Споживання кожної області відрізняється за обсягами, оскільки залежить від споживання об’єктів критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання та не підлягають відключенню.

Скільки черг застовувати у всіх регіонах одночасно – визначає диспетчерський центр “Укренерго” для компенсації дефіциту енергії в системі. Яка тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз – визначають обленерго у кожному регіоні. Наприклад:

 • 1 черга графіків – 4 години обмежень за добу;
 • 2 черги – 8 годин обмежень за добу;
 • 3 черги – 12 годин обмежень за добу;
 • 4 черги – 16 годин обмежень за добу.

Але як протягом доби розподілити це навантаження – розраховують обленерго та формують відповідні графіки для кожного регіону.

“Нагадуємо, планувалося за певним графіком скасувати обмеження для кожної області у конкретний день протягом цих двох тижнів”, – також повідомляли в “Укренерго”. Причина скасування – значний дефіцит потужності в енергосистемі та зростання споживання через спеку.

Головна причина застосування графіків погодинних відключень – наслідки восьми ракетних та дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку цього року. Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності, що еквівалентно споживанню в пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії. Також на дефіцит потужності впливає зростання споживання через літню спеку.

“Коли за графіком повертається світло, будь ласка, не вмикайте потужні електроприлади одночасно. За можливості обмежте використання кондиціонерів“, – зазначають в “Укренерго”.

Протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови було імпортовано загалом 29 238 МВт*год електроенергії з максимальною потужністю 1539 МВт. Експорт електроенергії наразі не відбувається і не передбачається.

На ранок 9 липня залишаються знеструмленими 504 населених пункти. Через негоду постраждали споживачі в Донецькій області. Через бойові дії нові знеструмлення зафіксовані у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Технічні причини відключень пов’язані зі спекою, яка впливає на високовольтне обладнання та лінії електропередачі, а також з наслідками бойових дій у прифронтових регіонах.

У ДТЕК нагадали, що також може не бути світла в період можливих відключень (так звана сіра зона). “Київ, Київська область, Одещина, Донеччина, Дніпропетровщина: нагадуємо, що може застосовуватись світло-сіра зона відключень”, – йдеться в повідомленні компанії.

Які погодинні графіки діють у різних регіонах

Графік для Дніпра та області публікується на сайті ДТЕК у спеціальному розділі. У текстову форму потрібно ввести населений пункт й адресу. Альтернативні способи дізнатися про відключення на Дніпропетровщині:

 • чат-бот “ДТЕК Дніпровські електромережі” в Telegram;
 • колцентр за телефонами: 0 800 301 497, (056) 790 99 00, (066) 790 99 00, (067) 790 99 00, (063) 790 99 00.

На Донеччині в графік внесено лише гарантовані відключення електроенергії та періоди, коли світло точно має бути. Проте тривалість відключень більша.

Розклад відключень світла за адресою можна дізнатися на сайті ДТЕК для Донецької області. Також про графік можна запитати:

 • у чат-боті “ДТЕК Донецькі електромережі” у Telegram;
 • у колцентрі за телефонами: 0 800 500 473, (096) 450 0 473, (099) 450 0 473, (063) 450 0 473.

У Києві та області кожне гарантоване відключення триває до 4 годин поспіль, а гарантована наявність електрики – по 2 години. Як результат, максимальний час відключення кожної групи – 18 годин. Гарантовані відключення – від 9 до 12 годин залежно від дня тижня.

У киян також є можливість отримувати повідомлення про час відключення в застосунку “Київ Цифровий“. Для цього потрібно зареєструвати свою адресу в системі.

Які графіки діють в інших регіонах

У Львові та області графік відключень передбачає лише дві години гарантованого відключення світла. Ще дві години – можливі відключення. Усього є 5 груп вимкнення світла. Тут можна за адресою побачити свою групу. Якщо сайт не працює, можна скористатися чат-ботами компанії:

 • https://t.me/loeserviceBot
 • https://www.viber.com/loebot

У Сумах та області графік розділено на черги. Ось тут є повний список адрес, знайдіть свою адресу й подивіться, до якої групи належите. Є графік для всіх груп. Також можна звернутися за телефоном:

 • 0 (800) 300-247
 • (0542) 659-659

У Запоріжжі та області графік складається із 6 черг для побутових та юридичних споживачів електроенергії. Порядок і тривалість відключень визначатиметься безпосередньо в разі потреби, про що буде повідомлено додатково на інформаційних ресурсах ВАТ “Запоріжжяобленерго”. Тут також опубліковано повний список адрес і черг (груп відключень). Також можна звернутися по консультацію:

 • https://t.me/ZPEnergoBot
 • 0 (800) 304-502

У Харкові та області гарантоване відключення – три години на добу. Відключення почалися ще до значних проблем із генерацією, а графіки змінюються кожні кілька днів. Свою групу відключень можна переглянути тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *