19 Липня, 2024
Дали лише 4 дні: хто з українців платитиме за газ набагато більше, якщо пропустити цей термін Screenshot

Дали лише 4 дні: хто з українців платитиме за газ набагато більше, якщо пропустити цей термін

Кожен відповідальний українець знає, що з 1 по 5 число кожного місяця усі користувачі газу мають передавати показання газового лічильника. Це необхідно робити, щоб отримувати коректні нарахування у майбутніх рахунках за доставку та спожитий газ.

Пресслужба компанії “Нафтогаз” заявила, що в українців залишились лічені години, аби це зробити.

З іншого боку Нафтогаз попередив, що у разі несвоєчасного надання даних про спожитий обсяг природного газу підприємство визначає їх самостійно

Коли потрібно передавати свідчення лічильників за газ

На те, щоб передати показання лічильників за газ, є лише п’ять днів — це потрібно робити з 1 по 5 число кожного місяця. Тільки подавши показання вчасно, споживач отримає коректні нарахування на майбутніх рахунках за доставку та спожитий газ.

Що буде, якщо вчасно не передати показання лічильника

У разі несвоєчасного подання показників лічильників оператор системи розподілу розраховує невідомі дні за середньодобовим споживанням. Таким чином виставлений у підсумку рахунок за блакитне паливо може бути більшим.

Варто знати, що розрахунок середньодобового споживання виконується на основі обсягів того ж місяця попереднього року. Отриманий обсяг постачальник електроенергії множить на тариф.

Дізнатися розраховані показники лічильника можна, зв’язавшись з компанією-постачальником електроенергії за телефоном гарячої лінії або іншими контактними даними.

Як передати показання лічильника

Передати показання лічильників клієнти “Нафтогазу” можуть кількома способами:

На сайті або у чаті свого облгазу.
Зателефонувавши в контакт-центр свого облгазу.
Через смс на короткий номер 7104. Смс слід надсилати в наступному форматі: номер особового рахунку (10 цифр), пропуск, показ лічильника (5 цифр).

До слова, якщо споживач помітив, що за особовим рахунком передані невірні показники, слід звернутися до оператора ГРМ, щоб їх відредагувати. Зробити це можна за допомогою онлайн сервісів.

Наприклад, скористатися Контакт-центром ГК “Нафтогаз України”:

066-300-2-888 (Vodafone),
098-300-2-888 (Kyivstar),
093-300-2-888 (Lifecell) для зв’язку з оператором необхідно натиснути “8”.

Оператору потрібно описати проблему, озвучити свої дані (ПІБ власника, номер особового рахунку, адресу та номер лічильника). Потім слід назвати правильні показники газового лічильника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *