21 Липня, 2024
До цього неможливо підготуватися: що буде з цінами в Україні

До цього неможливо підготуватися: що буде з цінами в Україні

Інфляція в Україні протягом наступних 12 місяців буде помірною. Фінансові аналітики покращили свої прогнози щодо зростання цін. Про це повідомляє сайт Національного банку України.

Згідно з інформацією НБУ, у червні 2024 року аналітики прогнозують інфляцію на рівні 7,1%, тоді як у квітні вони чекали на 7,4%.

Крім того, населення прогнозує інфляцію на рівні 6,5% (дані за травень). Банкіри у квітні прогнозували інфляцію у 9,3%.

За даними Держстату, у травні 2024 року річна інфляція прискорилася до 3,3% порівняно з 3,2% у квітні. У відомстві попередили, що найближчими місяцями ціни зростатимуть швидше через підвищення тарифів на електроенергію та акцизів на бензин.

НБУ прогнозує, що до кінця року інфляція становитиме 8,2%. Очікується, що інфляція прискориться найближчими місяцями через нижчий урожай після тогорічних рекордів, перенесення зростання заробітних плат на ціни, а також підвищення тарифів на електроенергію.

Крім того, можливе підвищення непрямих податків та акцизів для фінансування бюджетних потреб може додатково вплинути на інфляцію цього року, повідомив голова НБУ Андрій Пишний.

До цього ми писали, що, за даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні в березні-квітні 2024 року сповільнилося до 3,2%. Головною причиною цього став рекордний урожай минулого року. У квітні НБУ покращив прогноз щодо інфляції до 8,2% і очікує помірного посилення інфляційного тиску цього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *