16 Липня, 2024
Думайте що говорите, не розпускайте плітки! 1 липня: церковне свято сьогодні, кому не варто працювати цього дня Screenshot

Думайте що говорите, не розпускайте плітки! 1 липня: церковне свято сьогодні, кому не варто працювати цього дня

1 липня за новим церковним календарем православні віряни згадують двох святих чудотворців – Косму і Даміана. У народі день прозвали Кузьма і Дем’ян. Про традиції та прикмети 1 липня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

1 липня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою (ті, що не переходять) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

1 липня за новим календарним стилем (14 липня – за старим) – день пам’яті святих чудотворців Косми і Даміана.

Даміан і Косма – це два брати. Вони жили в Римі, у III столітті. Хлопці рано втратили батька, а мати виховала їх у християнських традиціях.

Подорослішавши, брати стали лікарями, а також отримали чудотворний дар від Бога – могли зцілювати людей. Але лікували вони всіх безплатно, просили хворих лише увірувати в Христа. За свою безкорисливість брати отримали прізвисько – безсрібники.

Незабаром почалися гоніння на християн, і влада стала розшукувати братів. Косме і Даміану вдалося сховатися, але замість них римські воїни схопили інших. Щоб не постраждали невинні, брати вирішили здатися. Їх примушували відмовитися від християнської віри, але вони не зреклися. У цей же час імператора вразила невідома хвороба, і брати змогли вилікувати правителя. Усі, хто був свідком цього, а також сам імператор увірували в Христа, а братів звільнили. Але, на жаль, їм не судилося продовжити свою справу: їхній літній учитель-наставник, який сильно заздрив славі Косьми і Даміана, заманив братів у гори і там убив їх.

Церковне свято 1 липня за cтаримстилем

1 липня за старим календарним стилем згадують мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула, а також починається Петрів піст 2024 – один із найлегших постів у православ’ї.

За прикметами дня судять, якими будуть погода найближчим часом і осінь:

на деревах з’явилося жовте листя – осінь буде рання;
павук спускається вниз по павутині – до теплої погоди;
місяць червоний – буде сильний вітер;
зірки яскраві – будуть дощі та грози.
У народному календарі 1 липня – свято Літні Кузьминки. Традиційно в цей час починали варити малинове варення і сушити листя малини, з якого потім готують чай від застуди.

Що не можна робити 1 липня
Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква виступає проти лайки та сварок, злості, не схвалює пліток, наклепів, жадібності, зневіри. Не можна відмовляти в допомозі тому, хто просить про неї.

Народні прикмети дня не радять цього дня скаржитися на життя і робити великі покупки – будуть невдалими, а також заборонено заздрити, інакше своїх успіхів ні в чому не буде. Одна з головних заборон дня стосується жінок – їм 1 липня не можна важко працювати. Якщо вірити прикметам, той, хто порушить заборону, весь рік буде тяжко працювати.

Що можна робити 1 липня
Оскільки Косма і Даміна за життя були лікарями і мали чудотворний дар, у святих просять зцілення від будь-яких хвороб.

За народною традицією жінки 1 липня збиралися на жіночі посиденьки – влаштовували такий собі жіночий день. Також кажуть, що якщо зробити на Кузьминки хоч одну добру справу, то незабаром знайдеш щастя.

1 липня – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Ангеліна, Дем’ян, Кузьма, Петро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *