23 Липня, 2024
Жодного цілковито сонячного дня: як довго ще литимуть дощі та грози

Жодного цілковито сонячного дня: як довго ще литимуть дощі та грози

У більшості областей України цього тижня буде нестійка та спекотна погода. Знову очікуються зливи з грозами. Окрім того, подекуди можливий град та шквали.

Джерело:Meteoprog

Скільки ще днів будуть опади в Україні, в яких областях литиме цього тижня, спрогнозував Ігор Кібальчич.

Як довго ще будуть дощі та грози

Синоптик прогнозував, що у вівторок у західних, північних та місцями центральних областях пройдуть короткочасні дощі з грозами. Також вдень на Заході й Київщині подекуди сильні зливи, град та шквали 20 – 25 метрів на секунду.

У середу, 5 червня, уже в більшості областей, крім південно-східної частини та Криму, будуть дощі з грозами. Вдень також місцями град та шквали, 15 – 20 метрів на секунду

У четвер у центральних і південних областях переважно без опадів. Тим часом на решті території України місцями грозові дощі. Також вдень в окремих пунктах град та шквали, 15 – 20 метрів на секунду.

У п’ятницю, 7 червня, в Україні вже переважно без опадів. Тільки вранці та вдень на Заході подекуди пройдуть грозові дощі.

У суботу в західних і місцями центральних регіонах знову очікуються короткочасні грозові дощі. Також на Заході в другій половині дня місцями сильні зливи, град та шквали, 17 – 22 метрів на секунду.

У неділю, 9 червня, на Заході та Півночі також утримається нестійкий характер погоди з грозовими дощами. На решті території України вже буде переважно без опадів.

Прогноз на червень

  • Кібальчич також прогнозував, що розподіл опадів упродовж червня матиме вкрай нерівномірний характер територією України.
  • “Однак ймовірність вологого червня значно вища у західних та північних областях. Тут може випасти до 120 – 250% від кліматичної норми”, – зазначив синоптик.
  • Додав, що на Південному Сході ситуація буде іншою. Тут дощі також проходитимуть, але їхня повторюваність та інтенсивність очікується помітно меншою, ніж на Правобережжі.
  • Крім того, через зростання загальної нестійкості атмосфери та активізації грозових процесів протягом червня в Україні можливі епізоди небезпечних та стихійних явищ погоди, такі як сильні локальні зливи, великий град, руйнівні шквали.
  • На Півдні та Сході накопичений дефіцит опадів, а також високі температурні показники сприятимуть посиленню посухи та зростанню рівня пожежної небезпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *