18 Липня, 2024
Жiнкам пpиготуватися. Доведеться працювати за вcіх. В Кабміні зpобили заяву Screenshot

Жiнкам пpиготуватися. Доведеться працювати за вcіх. В Кабміні зpобили заяву

У Кабміні вирішили рятувати ситуацію на ринку праці за рахунок жінок.

Через гострий дефіцит фахівців у різних секторах, зокрема на тлі мобілізації, у Мінекономіки думають над перекваліфікацією жінок на професії, які зараз мають максимальний попит.

Про це йдеться на сайті Міністерства економіки України.

В заяві зауважують, що між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочався діалог стосовно того, щоб розробити та реалізували програму підтримки українського бізнесу.

Мета такого рішення полягає в тому, щоб сприяти відновленню енергетичного сектору та перекваліфікувати працівників на інші, актуальніші професії на ринку праці.

Під час зустрічі міністерка економіки України Юлії Свириденко з президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо вона вказала, що найбільш критично важливими викликами для України зараз є енергетичний сектор та нестача робочої сили.

“Через російські обстріли Україна втратила частину генеруючих потужностей і зараз відбуваються відключення світла по всій країні, від яких страждає, як бізнес, так і прості громадяни, – коментує вона із заувагою на потребі фінансування: – Обидві ці категорії мають потреби в фінансуванні для збільшення своєї енергоефективності та забезпечення енергетичних потреб”.

З огляду на це вона вказує, що уряд зараз розробляє відповідну програму пільгового кредитування: “Сподіваємось, що ЄБРР підтримає наші ініціативи й зі свого боку допоможе профінансувати проєкти відновлення енергетики України”.

Свириденко також згадує про те, що мобілізація спеціалістів до лав ЗСУ стала “ще одним важливим викликом для економіки”. В контексті цього вона і наголошує на важливості перекваліфікування, зокрема жінок, а також працевлаштування ветеранів.

“Нам зараз потрібно приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців, які залишаються в тилу, на професії, які мають максимальний попит.

В першу чергу мова йде про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто “чоловічі” професії. Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів – такі зараз реалії ринку праці”, – зазначила вона.

Міністерка додала, що “ЄБРР розгляне можливість фінансово підтримати реалізацію відповідних програм перекваліфікації, як з боку держави, так і зі сторони українського бізнесу”.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *