21 Липня, 2024
Зеленський хоче до зими відновити усі зруйновані енергооб’єкти, які можливо Screenshot

Зеленський хоче до зими відновити усі зруйновані енергооб’єкти, які можливо

В коротшій перспективі в Україні мають реалізувати швидке та недороге відновлення усіх енергооб’єктів, які можливо. Це важливо зробити до зими.

“Одна з основних путінських мішеней в Україні – це енергетика. Від перших років свого правління він розглядає саме енергоресурси, енергогенерацію та енергоспоживання як зброю, інструмент для впливу та підкорення нації. Європа неодноразово вже з цим стикалася”, – сказав Зеленський.

Він зауважив на тому, що внаслідок енергетичного тер0ру РФ в Україні знищено потужностей на вже 9 ГВт, при, тому що пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 ГВт.

“Що таке 9 ГВт? Берлін – це близько 2 ГВт потреби, Мюнхен – десь до 3 ГВт. Ми вже втратили в рази більше генерації, ніж обсяг енергоспоживання великих міст”, – зауважив український президент.

Зеленський наголосив, що в коротшій перспективі повинне реалізуватись також швидке та недороге відновлення усіх енергооб’єктів, які можливо зараз відновити.

“До зими. Це так важливо. Протягом наступних трьох-чотирьох місяців. Ми знаємо як це забезпечити. Від вас просимо обладнання з ваших зупинених електростанцій та фінансову підтримку. Це дозволить відреагувати на ситуацію тут і зараз, зберегти нормальне життя”, – сказав президент України.

Ситуація зі світлом в Україні

Впродовж останніх місяців Російська Федерація повторно тер0ризувала Україну масованими обстрілами по енергетичній інфраструктурі, що призвело до повернення графіків відключень.

Спочатку обмеження діяли для бізнесу, втім пізніше вони вводились й для побутових споживачів.

Варто зауважити, що напередодні Кабмін дав задачу чиновникам зменшити споживання електроенергії. Згідно з даним дорученням міністерства, центральні органи виконавчої влади та обласні державні адміністрації мають відмовитися від використання кондиціонерів.

Водночас гендиректор YASNO Сергій Коваленко також закликав українців обмежити використання кондиціонерів, адже є загроза відключення світла навіть для критичної інфраструктури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *