12 Липня, 2024
Ліміт на світло у 100 кВт: усіх змусять заощаджувати – на скільки цього вистачить кожній українській родині

Ліміт на світло у 100 кВт: усіх змусять заощаджувати – на скільки цього вистачить кожній українській родині

Вже в червні на всіх українців чекає підвищення тарифів на електроенергію та впровадження одночасно кількох тарифів: до 100 кВт – по 2,64 гривень, і споживання понад цей ліміт – по 4,8 гривень. На думку голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, такий тариф від Міненерго абсолютно непродуманий. Про це пише телеграм-канал “Реальна війна”.

Олег Попенко пояснив, що тариф по 2,64 гривні за 100 кВт спожитої електроенергії – насправді зовсім мало. Щоб укластися в таке обмеження та платити дешевше, українцям доведеться використовувати лише холодильник, пральну машину двічі на місяць та заряджати телефон телефону, а іноді – дивитися телевізор.

“Це дуже обмежене споживання. Ось прямо дуже”, – прокоментував Олег Попенко і додав, що до 100 кВт – це від 18 до 20% загального споживання.

Також він розкритикував рішення Міненерго про запровадження кількох тарифів для населення та визнав його не лише неефективним, а й не змусить людей економити споживання електроенергії.

“Якщо ви проводите роздільне тарифування, то має бути так, щоб спонукати людей економити. По суті, якщо людина споживає до 100 кВт, правильно, вона повинна платити 2,64, якщо більше – вона має за повний обсяг платити повну суму. В Україні зробили все, як завжди. Тобто ми платитимемо, якщо ось споживання до 100 кВт – по 2,64, а більше – платитимемо по 4,8.

Окрім цього, Голова Спілки споживачів комунальних послуг передбачає, що підвищення тарифів створить у майбутньому колосальні борги щодо комуналки, оскільки в Україні 75% населення споживає до 200 кВт.

“Підняття тарифів не призводить до економії. Підняття тарифів у найбіднішій країні Європи, яка воює третій рік, призведе до того, що борги за комуналку збільшуватимуться. Все це аксіома. І по-друге. Якщо ж ви якось вибудовуєте тарифну політику, то вона має спонукати людей якраз економити, а тут немає економії”, – наголосив Олег Попенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *