18 Липня, 2024
Не лізьте в борги та погладьте кота: 26 червня велике церковне свято, що заборонено робити

Не лізьте в борги та погладьте кота: 26 червня велике церковне свято, що заборонено робити

Сьогодні, 26 червня, день пам’яті преподобного Давида, що в Солуні. Давид народився в Месопотамії і віддав своє життя молитві та служінню людям. Він почав свій життєвий шлях в монастирі святих мучеників Феодора і Меркурія. Пізніше він знайшов собі місце для затишку поблизу міста Солуні, де влаштував собі курінь на мигдальному дереві. Протягом 70 років преподобний Давид витрачав свої дні в постійній молитві до Бога.

Його життя було наповнене строгим постом, відчуттям спеки і холоду. Він практикував самозабутність і самовідданість, присвячуючи себе Божому служінню. Багато людей приходили до святого Давида з надією на одужання, і він зцілював їх від хвороб. Не лише тілесні потреби він заспокоював, але й духовні потреби тих, хто до нього звертався, знаходили утіху і втіху. Преподобний Давид досяг великої безпристрасності і був як ангел у плоті. Його святість і насичене духовне життя вражали оточення. Він міг взяти в руки гаряче вугілля, не спричиняючи собі жодних пошкоджень. Преподобний Давид Солунський помер близько 540 року, але його спадщина залишилась жити в серцях вірних. Його молитви стали втіхою і надією для тих, хто шукає Божої милості.

Наші предки вірили, що цього дня не варто позичати гроші. Цей борг вам буде складно віддати. Також, під категоричною забороною вінчання – шлюб не принесе щастя. А ще, 26 червня задобрюють тварин, пригощають їх ласощами – це принесе достаток в родину на цілий рік.

З давніх давен існують прикмети цього дня:

спекотно — ще 40 днів триватиме посуха;
вродило багато суниць — до суворої зими;
погода стоїть гарна — ще сім тижнів поспіль така буде;
дощить — аж до осені літо буде мокрим.

Іменини сьогодні святкують Георгій, Давид, Денис, Іван, Павло, Ян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *