16 Липня, 2024
Пенсіонерам різко змінять пенсію: перерахували заднім числом

Пенсіонерам різко змінять пенсію: перерахували заднім числом

З настанням літа для українців багато що зміниться. Пенсіонерів очікує перерахунок пенсій тим, хто продовжив працювати та отримав додатковий стаж від 24 місяців. Про це розповідає Обозреватель.

Зазначається, що перерахунок пенсійних виплат відбудеться заднім числом (нарахують збільшення починаючи з квітня). У червні перерахунок пенсій зачепить лише частину працюючих.

Як зазначається, із 10,4 млн пенсіонерів продовжують працювати 2,7 млн. Вони мають право на перерахунок виплати за формулою кожні 24 місяці. У формулі розрахунку пенсії є стаж. Якщо вам призначили пенсію та ви продовжили працювати, через два роки вам слід збільшити стаж та провести перерахунок.

Ще одна умова: ви маєте придбати додаткові невраховані 24 місяці стажу станом на 1 квітня 2024 року. Тоді із червня зроблять перерахунок виплати.

Наприклад, якщо у вас було 35 років стажу та ваш розрахунковий розмір пенсії становив 7 тис. грн, то після підвищення ваша пенсія становитиме 7,4 тис. грн. Також ви отримаєте додатково 800 грн за квітень та травень. Якщо ваша пенсія із 35 роками стажу становить 10 тис. грн, то після підвищення ви отримаєте вже 10 тис. 571 грн. Ще 1142 грн ви отримаєте за травень та квітень.

Перерахунок відбудеться заднім числом. Підвищити пенсії мають ще з квітня, однак Пенсійний фонд отримує дані із зарплат українців зі значним запізненням. Так, зараз, наприкінці травня, є дані лише за березень. По квітень дані з’являться у червні, і тоді чиновники проведуть перерахунок виплат.

Крім надбавки за червень, розмір якої залежить від індивідуальних показників, таких як зарплати та стаж, також заднім числом заплатять надбавку за травень та квітень. Точну кількість одержувачів надбавки українців буде відомо після проведення індексації.
Читайте більше: https://merezha.co/pensioneram-rizko-zminyat-pensiyu-pererahuvaly-zadnim-chyslom

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *