18 Липня, 2024
Пенсія буде на 30% вищою: будь-який українець може отримувати більше, у Мінсоці розповіли деталі

Пенсія буде на 30% вищою: будь-який українець може отримувати більше, у Мінсоці розповіли деталі

Важливо, щоб українці знали про можливість отримання фінансового заохочення за добровільне збільшення пенсійного віку.

В Україні є можливість збільшити розмір майбутньої пенсії шляхом добровільного згодження на збільшення пенсійного віку. Наприклад, якщо вийти на пенсію у віці 65 років, то розмір пенсії може зрости на 30%.

За словами заступниці міністра соціальної політики Дарини Марчак, Мінсоц не має наміру підвищувати пенсійний вік обов’язково, але важливо, щоб українці знали про можливість отримання фінансового заохочення за добровільне збільшення пенсійного віку.

“По-перше, це суттєво збільшить вашу власну пенсію (на 0,5% за кожен додатковий місяць після 60 років і 0,75% – якщо відстрочка більш ніж на 5 років. – Ред.). Приміром, якщо ви отримуєте сьогодні заробітну плату на рівні середньої по країні, у вас уже 35 років стажу, то ви маєте право вийти на пенсію в 60 років. Але якщо ви добровільно відтермінуєте свій вихід на пенсію до 65 років, то розмір вашої пенсії збільшиться з 5424 грн до 7050 грн (або на 30%)”, – пояснила Марчак.

Крім того, це дозволить збільшувати обсяг єдиного внеску, який сплачується працюючими особами до Пенсійного фонду. Це забезпечить можливість Пенсійному фонду платити вищі пенсії тим, хто вже на пенсії. Сьогодні пенсії сплачуються для 10,5 млн пенсіонерів. Покоління, що працює, своїми внесками утримує покоління батьків.

Вона також пояснила, що твердження про те, що не варто сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), бо може не бути пенсії, є лише вигадкою. Саме через те, що деякі громадяни не сплачують ЄСВ або сплачують не в повному обсязі, сьогодні Пенсійний фонд має менше коштів для виплати гідних пенсій для тих, хто працював раніше.

Джерело: OBOZ.UA.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *