21 Липня, 2024
Перечекати ще цей тиждень: синоптик розповіла про спеку, яка очікує на українців

Перечекати ще цей тиждень: синоптик розповіла про спеку, яка очікує на українців

Певне послаблення спеки очікується з 16 липня.

Синоптик Українського гідрометцентру Наталія Птуха розповіла про спеку, яка очікує на українців цього тижня. Про це вона сказала у коментарі Погода УНІАН, відповідаючи на запитання щодо спеки в Україні, де буде найвища температура, а де – трохи прохолодніше. unian.ua

Синоптик зауважила, що з 11 по 15 липня спостерігатиметься підвищена температура повітря. Йдеться про сильну спеку та подекуди – надзвичайну

У першій половині тижня температурні показники по півдню та сходу України вищі. Також йдеться про Дніпропетровську, Кіровоградську та Полтавську області. Там вночі очікується +20°…+25°, а вдень +35…+38.

“Але, починаючи з середи, з 10 числа, на Одещині, Миколаївщині та Херсонщині подекуди – надзвичайна спека. Тобто це близько 40 градусів, подекуди і вище”, – сказала Птуха.

Вона додала, що на решті територій, на заході, півночі та частково в центральний областях, нічна температура зберігатиметься в межах +15°…+22°, денна – сьогодні ще +26°…+33°, а починаючи з середи буде вже +30°…+34°.

“По Чернівецькій, Вінницькій, Черкаській і Полтавській областях місцями вже буде +35°…+37°. Тобто з середини тижня”, – розповіла синоптик.

Погода загалом у більшості областей буде без опадів, оскільки на Україну наразі впливає антициклон. “У поєднанні з теплим повітрям, яке з тропічних широт до нас надійшло, і відповідно, з північної частини Африки, будемо мати ось такі високі значення температури”, – сказала Птуха.

Синоптик зауважила, що ці значення наближаються до абсолютних максимумів, які колись спостерігалися по території України.

“Максимальна температура на сьогоднішній день, яка була зафіксована за всю історію інструментальних спостережень, тобто це близько 150 років на всіх метеостанціях України, – максимум був +42 градуси на метеостанції “Луганськ”. Такий показник був зафіксований 12 серпня 2010 року. І, в принципі, у нас є шанс наблизитися до цієї цифри. Особливо, по півдню та сходу країни. Але ближче вже наприкінці цього тижня”, – розповіла експерт.

Так, найспекотнішими очікуються п’ятниця та субота. “Близько +40, це надзвичайна спека. По деяких південних та східних областях будемо очікувати”, – сказала Птуха і додала, що спека ще залежатиме від хмарності та інтенсивності сонця.

На уточнення щодо тривалості такого спекотного періоду, синоптик зазначила, що йдеться про період до 15 липня включно. Починаючи з 16 липня очікується певне послаблення спеки.

Погода у липні 2024 – прогноз метеоролога

Як повідомляв УНІАН, раніше Віра Балабух, кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України, зауважила, що липень зазвичай є найспекотнішим місяцем року.

Цього року середня за місяць температура може бути на два градуси вища за норму. Найспекотнішим може бути початок місяця. Найбільш спекотна температура повітря може бути в південних, південно-східних областях України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *