18 Липня, 2024
Покривати голову хусткою чи ні: У ПЦУ дали відповідь на найбільш суперечливе запитання

Покривати голову хусткою чи ні: У ПЦУ дали відповідь на найбільш суперечливе запитання

Чи дійсно потрібно обов’язково покривати голову в церкві всім жінкам? На це та деякі інші запитання дали відповідь священнослужителі.

Часто можна почути від старших людей у церкві твердження, що жінкам заборонено заходити до храму з непокритою хусткою головою. Начебто, якщо це правило порушити, то це може розгнівати Бога. Чи дійсно так є насправді, чи, можливо, це звичайний міт? Що про таку заборону кажуть священнослужителі ПЦУ?

Так представник пресслужби ПЦУ протоієрей Михайло Омельян пояснив, що для Православної Церкви України кожна людина, яка заходить до храму, є надзвичайно важливою. І наявність хустки на голові жінки не можна назвати ознакою побожності чи безгріховності. Тому священники зустрічають людину не за її зовнішнім виглядом, не осуджують її, особливо, якщо вона в храмі вперше.

Протоієрей зазначив: “Варто прийняти її з увагою та християнською любов’ю. Бо важливо не те, в хустці чи без неї жінка йде до храму, а важливо – з якими намірами, думками та настроєм. Якщо ти будеш дивитися в душу людини, на її серце та на виклик, з яким прийшла людина до храму, то в тебе не буде часу дивитися на одяг, в якому людина прийшла”.

В ПЦУ зазначили – якщо жінка не планувала заздалегідь заходити до церкви, але раптом відчула в цьому потребу, вона може без проблем заходити та молитися з непокритою головою. Протягом десятиліть нам нав’язувалися різноманітні міти та заборони, які тільки відштовхували людей від Церкви, встановлювали додаткові бар’єри, сіяли відчуття “негідності” тощо.

Пристрасті довкола обов’язкового носіння хустки в храмі прокоментував також митрофорний протоієрей, отець Ярослав Лашків (ПЦУ) з Івано-Франківської області. Він зазначив, що хоча у Біблії, у писанні від святого апостола Павла можна знайти рядки про те, що жінка повинна бути з покритою головою, показуючи свою покірність перед Господом, проте не все так однозначно.

Він часто повторював, коли йому вказували люди в церкві на непокриту жінку, що хустка на голові не є чимось обов’язковим до виконання. Адже в такому разі потрібно критикувати усіх, хто має найрізноманітніші гріхи. Головне, на думку священника, це прийти до храму зі щирим бажанням помолитися, і навіть якщо зробить це жінка в штанах і без хустки — це вже не так важливо. Однак, звичайно, існують і важливі правила. Наприклад, не варто заходити до церкви у купальнику, шортах, надто коротких спідницях.

Отець Ярослав також дав пораду всім тим жінкам, які чули осуд у церкві за те, що вони прийшли з непокритою головою. Він рекомендує відповідати на таке: “Я прийшла не до вас, а до Бога”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *