16 Липня, 2024
Почнеться вже з червня: військовозобов’язаним доведеться пройти ще одну медкомісію – кому готуватись

Почнеться вже з червня: військовозобов’язаним доведеться пройти ще одну медкомісію – кому готуватись

В Україні скасовано статус “обмежено придатний до військової служби”. Згідно із Законом про забезпечення прав військових на соціальний захист призовники з таким статусом повинні будуть пройти перекомісію, де їх визнають придатними або ж непридатними до служби.

Ми розібралися, що зміниться для таких громадян і чи буде мобілізація обмежено придатних. unian.ua

Що буде з обмежено придатними

Призовники зі статусом “обмежено придатний до військової служби” мають пройти повторний медичний огляд, де отримають нову категорію. Таких громадян почали викликати на ВЛК з 18 травня, коли вступив в силу новий закон про мобілізацію. На переогляд їм дається час до 4 лютого 2025 року.

Також обмежено придатних стосується оновлення даних у ТЦК.

Згідно із Законом про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, колишні обмежено придатні після ВЛК відповідно до встановленого діагнозу отримають один із таких статусів:

непридатні до військової служби – у такому разі їх виключать із військового обліку;
непридатні до військової служби з повторною перекомісією через 6 або 12 місяців;
тимчасово непридатні – таких призовників направлять на лікування, нададуть відпустку або на певний час звільнять від службових обов’язків;
придатні до служби лише за деякими напрямками: у ТЦК, частинах забезпечення військ, підрозділах зв’язку, логістики чи медицини, навчальних центрах та вищих військових навчальних закладах;
придатні до служби – таким громадянам можуть видати бойову повістку.
Кого не призвуть до армії у 2024 році

Міністерство оборони також визначає, з якими хворобами не беруть в армію. Якщо обмежено придатний до служби призовник мав такий діагноз, то після перекомісії його можуть визнати непридатним до служби.

До хвороб, з якими виключають із військового обліку, належать злоякісні пухлини, сліпота і глухота, відсутність кінцівки, тяжкі захворювання печінки, нирок, шлунка і дихальної системи з порушенням життєво важливих функцій, шизофренія, епілепсія, серцева недостатність, короткозорість або далекозорість понад 12,0 дптр, цукровий діабет усіх типів, хвороби щитоподібної залози.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *