18 Липня, 2024
“Російську бойову авіацію треба знищувати”: Зеленський заявив, що чекає дозволу партнерів бити по аеродромах РФ. Screenshot

“Російську бойову авіацію треба знищувати”: Зеленський заявив, що чекає дозволу партнерів бити по аеродромах РФ.

Президент України Володимир Зеленський закликав партнерів дати дозвіл на завдання ударів по військових аеродромах РФ та знищення бойової авіації окупантів. Вона тероризує всю територію України і, зокрема, місто Харків.

Відповідний заклик гарант озвучив у вечірньому зверненні до українців за підсумками дня 23 червня, опублікованому у Telegram. Він наголосив на необхідності убезпечити людей і життя повністю від російського тер0ру. obozrevatel.com

“Кожного дня Харків страждає від цього російського тер0ру. І кожного дня ми повторюємо: російську бойову авіацію, яка завдає цих ударів, і не лише по Харкову, по інших наших містах, по наших громадах, по наших фронтових позиціях, – російську бойову авіацію треба знищувати там, де вона є, усіма засобами, які тільки ефективні”, – наголосив Зеленський.

Бити по російських аеродромах – також, це цілком справедливо. І нам потрібне це спільне рішення з нашими партнерами – безпекове рішення”, – закликав президент.

Глава держави поінформував, що наразі у Харкові вже відновили електропостачання. Після удару російських бомб 23 червня частина міста залишилася без світла, зупинились метро та електротранспорт.

“Усім нашим ремонтним бригадам, кожному й кожній, хто був залучений до відновлення енергопостачання, місцевій та обласній владам. Я хочу подякувати за реагування швидке, за допомогу людям. На жаль, 12 поранених, на жаль, одна людина сьогодні загинула. Мої співчуття рідним, мої співчуття всім близьким”, – наголосив Зеленський.

Він зауважив, що нещодавнє погодження ударів по російській території – поблизу кордону – дало змогу знищити частину російського тер0ристичного потенціалу.

“Потрібно убезпечити людей і життя повністю від російського терору – потрібно більше далекобійності, потрібна відповідна зброя для українців. І ми працюємо над цим із партнерами – ми робимо все, щоб наблизити рішення”, – запевнив президент.

За його словами, наступні тижні червня та першої половини липня мають стати для України досить результативними

“Ми вже отримали рішення щодо нових “Петріотів” для України й готуємо продовження, ми працюємо над постачанням іще систем ППО. І далекобійність зараз – це питання не лише про те, чого ми можемо досягти на полі бою, але й про те, коли взагалі завершиться війна. Що більше ми можемо, то швидше вдасться примусити Росію до справедливого миру”, – зазначив український лідер.

Про міжнародну роботу

Зеленський відзначив важливий результат цього тижня – приєднання до комюніке Саміту миру ще шести учасників.

“Це чіткий сигнал, що нам вдалося переконати світ у можливості миру – і саме справедливого миру. Буде ще більше підписів під комюніке – наша команда зараз працює над цим. І також поступово ми готуємо роботу в групах – за пунктами Формули миру”, – розповів глава держави.

Він зазначив, що наразі наша держава готується до нового результату у відносинах із Євросоюзом.

“ЄС уже затвердив переговорну рамку для України, і 25 червня ми очікуємо фактичного початку перемовин – урядова делегація України буде в Брюсселі саме для цього. Реально історичний тиждень. Десятиліття Україна саме до цього йшла”, – наголосив український лідер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *