18 Липня, 2024
Скоро на нас чекають труднощі: українців закликали готуватися.

Скоро на нас чекають труднощі: українців закликали готуватися.

Українців уже закликали готуватися до відключень електроенергії цього літа, попереджаючи про складнощі в роботі об’єктів генерації та перевантаження енергосистеми. Але зі справжніми труднощами громадянам доведеться зіткнутися під час майбутнього опалювального сезону, коли потрібно буде подбати про опалення будинків. Про це пише портал biz.nv.ua.

Про складнощі, які стосуватимуться практично кожного українця найближчої зими, розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. За його словами, вже зараз у великих містах України розпочали активну підготовку до опалювального сезону з урахуванням майбутніх відключень електроенергії.

“Опалення працюватиме. У великих містах критична інфраструктура буде. І на це зараз працює дуже багато людей”, – заявив Олександр Харченко.

Також він пояснив, як готуються до зими у невеликих містах. За його словами, йдуть перевірки та підготовка опалювальних систем, а також закуповуються та встановлюються генератори до насосів водоканалів. Тому і вода, і опалення до українських домогосподарств поставлятимуть.

Але, як пояснив Олександр Харченко, мешканцям багатоквартирних будинків доведеться теж заздалегідь подбати про те, щоб узимку перебувати в опалюваних квартирах. Річ у тому, що у кожному будинку встановлені насоси, які качають холодну та гарячу воду в опалювальній системі.

“Ось ці насоси потрібно заживити мешканцям. Їхня міська влада, швидше за все, просто фізично не встигне заживити”, – попередив Олександр Харченко.

Також він порадив українцям, що саме потрібно зробити для того, щоб системи опалення безпосередньо в будинках функціонували без збоїв.

“Я раджу всім мешканцям у своїх будинках з’ясувати, яким чином працює у них опалення та яким чином функціонує вода в будинку. І, якщо це внутрішньобудинкові насоси, забезпечити їх резервними генераторами. Недорогими. Це побутові генератори, там не потрібно нічого фантастичного. Але це значно покращить вам життя взимку. Інакше може бути ситуація, коли у місті працює опалення, у місті працює водоканал, вода йде, каналізація працює, але у будинку немає опалення, бо в ньому не працюють насоси. Будинок не має води, тому що в ньому не працюють насоси.. Про це жителі мають піклуватися зараз самі”, – наголосив директор Центру досліджень енергетики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *