18 Липня, 2024
США можуть розширити дозвіл на удари по Росії: в Білому домі зробили заяву Screenshot

США можуть розширити дозвіл на удари по Росії: в Білому домі зробили заяву

Сполучені Штати Америки можуть розширити географію ударів по території Росії. У Білому домі наголосили, що готові “коригувати свої умови” залежно від того, як розвивається ситуація на полі бою.

Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі на брифінгу ЗМІ.

Як передає кореспондентка Voice of America Юлія Ярмоленко, Байден у майбутньому може змінити думку щодо ударів по території Росії. 24tv.ua

В США можуть змінити думку щодо ударів по території Росії

Кірбі на брифінгу з представниками ЗМІ заявив, що президент Джо Байден згодом розширити дозвіл на використання зброї США проти цілей всередині Росії.

Подивимося, як розвиватиметься ситуація, і що буде потрібно українцям,
– сказав Кірбі журналістам.

Офіційно США надали дозвіл бити по території Росії 31 травня. Тоді Володимир Зеленський підтвердив, що Джо Байден дозволив використовувати ракетні системи HIMARS, надані США, щоб завдавати ударів по російських військах і командно-контрольних центрах. У ЗМІ також зауважували, що дозвіл поширюється лише на ті території Росії, які межують з Харківщиною.

Які країни надали дозвіл бити своєю зброєю по території Росії

У Великій Британії заявили, що лише Україна вирішує, як, коли та по яких цілях застосовувати британську зброю. Міністр закордонних справ Британії Девід Камерон також додав, що Київ має повне право використовувати зброю, надану Лондоном, для ударів по цілях всередині Росії.

У Польщі також вважають, що не повинно бути обмежень на використання західної зброї для ударів по території Росії. Заступник глави Міноборони Польщі наголосив, що Україна повинна мати можливість воювати з тим обладнанням, яке вона отримує, Польща не має жодних заперечень у цьому питанні.

У Швеції також наголосили, що Україна має право на захист. Хоча очільник Міноборони Швеції й не відповів прямо, чи підтримує він удари по території Росії, однак чітко дав зрозуміти Київ має право захищатися військовими діями, спрямованими на територію противника, якщо вони відповідають законам війни.

Підтримують ідею бити по території Росії західною зброєю й у Франції. Макрон наголосив, що Україна повинна нейтралізувати військові бази на території країни-агресорки, звідки запускаються ракети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *