12 Липня, 2024
Сьогоgні 28 червня – велике церковне свято! Що категорuчно не можна робuтu в це свято, абu не накликати біду на своїх дітей та онуків

Сьогоgні 28 червня – велике церковне свято! Що категорuчно не можна робuтu в це свято, абu не накликати біду на своїх дітей та онуків

28 червня православні віряни вшановують пам’ять чудотворної ікони Божої Матері “Троєручиця”.

У народі день отримав назву Кропив’яне заговіння.

Про традиції та прикмети 28 червня і яке сьогодні свято відзначають у церкві.

У 2023 році Православна церква України перейшла на новий церковний календар, тому православні свята з фіксованою датою (ті, що не переходять) змістилися на 13 днів раніше.
Під ці гоніння потрапив перший міністр і просвітитель християнства в Сирії Іоанн Дамаскін, який служив у халіфа Дамаського.

Щоб усунути Іоана, імператор пішов на хитрість: наказав підробити почерк Іоанна і написати лист, у якому він просить у Візантії допомоги, щоб завоювати Сирію.

Коли халіф прочитав цей лист, то велів відрубати праву руку Іоану. Іоан ублагав віддати йому руку, став молитися перед іконою Богоматері і врешті-решт заснув.

Коли ж він прокинувся, то його рука була на місці, наче нічого й не сталося. На радощах Іоанн замовив у майстрів руку зі срібла і прикріпив її до ікони. Інша версія каже, що чоловік сам дописав на образі третю руку. Решту життя Іоанн присвятив служінню Богу.

Ікону назвали “Троєручицею” і стали шанувати як чудотворну. Згодом вона опинилася в Хіландарському монастирі на Афоні, а один із її списків перебуває зараз у Спасо-Преображенському соборі в Чернігові.

Про що говорять прикмети на 28 червня

За прикметами дня судять, якою буде погода і зима:

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем.

28 червня за новим календарним стилем (11 липня – за старим) – день пам’яті ікони Божої Матері “Троєручиця”.

Ікона “Троєручиця” має незвичайну історію. У 716 році на візантійському престолі був імператор Лев Ісавр – затятий іконоборець. За його наказом у християн відбирали і спалювали ікони, а самих вірян убивали.

дощ іде зранку, а після нього веселка – до гарної погоди;
вода в річці прибула – чекай негоду;
зозуля перестала кувати – до ранньої зими.

У народному календарі 28 червня – Кропив’яне заговіння. Вважається, що цього дня кропива найцілющіша, а після втрачає свою силу і користь.

Що не можна робити 28 червня

Сьогодні, як і в інший день, церква виступає проти лайки і сварок, злості, пліток, наклепу, жадібності, заздрості, зневіри.

Народні прикмети дня забороняють давати і брати гроші в борг, лаятися – сварка затягнеться надовго, відмовляти в допомозі, а також грати весілля – шлюб буде неміцним.

Про що помолитися і що можна робити 28 червня

До ікони “Троєручиця” звертаються з молитвами зцілити хвороби рук, ніг і суглобів, вірять, що молитви до Богородиці біля цього образу допомагають відновити зір. Також просять у Пресвятої здоров’я для близьких, родинного благополуччя та захисту від ворогів. Чудотворний образ покровительствує людям, які займаються рукоділлям, іконописцям і художникам.

Цього дня за народною традицією заведено збирати кропиву – за старих часів з нею готували борщ, салати, пиріжки.

Відвари з кропиви, приготовані 28 червня, можна використовувати як ліки. У народі приписують кропиві й інші властивості – вважається, що якщо покласти її на порозі дому або ж повісити над дверима і вікном, то рослина захистить від усього недоброго.

28 червня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Герман, Іван, Павло, Сергій.

За старим стилем іменини у Григорія, Єфрема, Кіри, Михайла, Модеста, Семена, Федора.
Читайте більше: https://merezha.co/sogogni-28-chervnya-velyke-tserkovne-svyato-shho-kategoruchno-ne-mozhna-robutu-v-tse-svyato-abu-ne-naklykaty-bidu-na-svoyih-ditej-ta-onukiv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *