19 Липня, 2024
Так більше продовжуватися не може: мер Харкова Терехов написав листа генсеку ООН та голові ЮНЕСКО Screenshot

Так більше продовжуватися не може: мер Харкова Терехов написав листа генсеку ООН та голові ЮНЕСКО

Ігор Терехов закликав керівників ЮНЕСКО та ООН надати реальну допомогу із захисту Харкова від російських обстрілів.

Харківський міський голова Ігор Терехов написав офіційне письмове звернення до Генерального секретаря ООН Антоніа Гутерріша, а також генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азули із закликом захистити обласний центр та інші українські міста від регулярних артобстрілів, ракетних та авіаційних ударів військових країни-агресора. інформує прес-служба Харківської міськради.

Терехов у своєму листі зазначив, що через обстріли з боку ЗС РФ, які тривають уже майже два з половиною роки, розвиток наукового та творчого потенціалу харків’ян та гостей міста стає практично неможливим. Також градоначальник нагадав, що одна з головних цілей ООН, що офіційно декларуються, – це забезпечення якісної освіти, а дії російських військових зараз унеможливлюють реалізацію освітніх програм Організації.

Крім того, мер акцентував особливу увагу на тому факті, що за час з 24 лютого 2022 року армія РФ знищила величезну кількість освітніх, наукових та культурних установ на території міста та області.

“Харків відомий у всьому світі як місто студентів, молоді та творчої інтелігенції з великою кількістю освітніх та наукових закладів. Однак після початку повномасштабної війни у ​​місті повністю або частково зруйновано 796 освітніх об’єктів, 271 заклад культури, 52 заклади спорту, 34 парки та площі“, – пише він.

Терехов також зазначив, що у Харкові повітряна тривога з початку вторгнення ЗС РФ тривала понад 172 доби поспіль. І зараз діти, які залишилися у Харкові або евакуйовані з прифронтових та окупованих територій, змушені продовжувати навчання у дуже важких умовах.

По 16 годин на добу триває повітряна тривога. Наші діти змушені навчатися у підземних школах. Ракетним ударом російських військ було зруйновано друкарню, на якій друкувалися підручники для українських шкіл.– нагадав мер.

Наприкінці свого звернення Ігор Терехов від імені всіх мешканців міста та області закликав керівництво ООН та ЮНЕСКО задіяти всі можливі механізми для того, щоб змусити керівництво РФ, яке розв’язало цю кровопролитну загарбницьку війну, припинити знищення мирного населення та громадянської інфраструктури Харківщини та її обласного центру.

Дії Російської Федерації – це виклик, загроза для майбутнього всього людства“, – резюмував мер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *