18 Липня, 2024
ТЦК вдaлися до нoвих методів пoшуку уxилянтів. Ніxто не сxовається

ТЦК вдaлися до нoвих методів пoшуку уxилянтів. Ніxто не сxовається

Електронний реєстр призовника, військовозобовʼязаного та резервіста “Оберіг” допомагає працівникам ТЦК у пошуку ухилянтів від мобілізації.

18 травня 2024 року набув чинності закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.

Згідно з документом, працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки тепер співпрацюють з роботодавцями та перевіряють електронні реєстри для максимального залучення придатних військовозобовʼязаних чоловіків до лав Збройних сил України.

Про це розповів підполковник Павло Литвин, який очолює мобілізаційний відділ ТЦК Солом’янського району Києва, пише “Знай.ua“.

З його слів, раніше паперові документи військовозобовʼязаних мали низку недоліків та не давали змоги працівникам військкоматів отримати вичерпну інформацію про чоловіка.

“Спробуй вручити повістку, якщо людина не відчиняє двері”, – зазначив військовий.

Втім, інструмент військового обліку громадян, єдиний електронний реєстр призовників, військовозобовʼязаних та резервістів “Оберіг” містить всю необхідну інформацію та полегшує пошук ухилянтів від мобілізації.

Система дозволяє:

дізнатися особисті дані ухилянта з різних реєстрів;
зв’язатися з роботодавцями ухилянтів для встановлення їхнього місцезнаходження

Після цього, відповідні органи можуть знайти чоловіка та доставити його до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Штрафи за порушення військового обліку
Зауважимо, що чоловіки, які порушують правила військового обліку, будуть змушені заплатити штраф.

Розміри штрафів складають від 17 тис. до 34 тис. грн за:

неявку до ТЦК по повістці;
ухилення від постановки на облік;
несвоєчасне оновлення даних в ТЦК.

Водночас підприємства, які порушуватимуть або ігноруватимуть необхідність ведення військового обліку працівників, штрафуватимуть на суму від 34 000 до 59 500 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *