24 Липня, 2024
Україна може вперше отримати зброю з Ізраїлю: FT дізналася про план постачання 8 систем Patriot Screenshot

Україна може вперше отримати зброю з Ізраїлю: FT дізналася про план постачання 8 систем Patriot

Ізраїль, який поки що не постачав Україні озброєння для відображення російського вторгнення, може передати Києву 8 комплексів ППО Patriot. В даний час обговорюється варіант, за якого зазначені системи спочатку будуть поставлені з Ізраїлю до США, а потім на українську територію.

Про це пише FT з посиланням джерела.

За інформацією газети, контури можливої ​​угоди обговорювалися між міністрами та високопосадовцями Ізраїлю, США та України. На сьогоднішній день угода ще остаточно не оформлена. При цьому видання наголошує, що передача Ізраїлем систем ППО Україні ознаменуватиме зрушення відносин ізраїльської сторони з РФ.

У квітні в Ізраїлі повідомили про плани розпочати виведення з експлуатації восьми батарей Patriot, термін використання яких перевищив 30 років, та замінити їх на новіші комплекси.

До цього Ізраїль не постачав озброєння Україні, проте глава ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху зазначав, що підхід його країни щодо цього питання може змінитися.

Зараз українська армія має чотири комплекси Patriot, які були поставлені Сполученими Штатами та Німеччиною. Влада України веде активні переговори з міжнародними партнерами щодо постачання додаткових сучасних систем ППО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *