18 Липня, 2024
У це не хочеться навіть вірити: українцям уже прямо розповіли, що розпочнеться цієї зими Screenshot

У це не хочеться навіть вірити: українцям уже прямо розповіли, що розпочнеться цієї зими

З наближенням зими українцям рекомендується підготуватись до помітного зростання споживання електроенергії та можливості тривалих відключень тривалістю до десяти годин. Енергетичний сектор нині стикається із серйозними проблемами, що посилюються цілеспрямованими атаками на енергетичну інфраструктуру з боку РФ, як пише «ТСН».

Член комітету з енергетики та житлово-комунального господарства Сергій Нагорняк наголосив на неможливості повного відновлення електростанцій, пошкоджених чи зруйнованих внаслідок російських військових ударів. Оскільки зима призведе до збільшення попиту на електроенергію, Нагорняк попередив, що дефіцит електроенергії є неминучим.

Також далі він наголосив на необхідності періодичних відключень електроенергії в періоди пікового навантаження вранці та ввечері для стабілізації енергосистеми. Однак він сказав, що простого підвищення тарифів на світ недостатньо для пом’якшення кризи.

“Підняття тарифу на електроенергію не дасть можливості все одно 2024-го бути 24 години на добу зі світлом. Тому що ситуація насправді надскладна. Ми її бачимо на початку літа. Вона буде взимку, на жаль, ще складніша”, – попередив. Нагірняк.

Малюючи похмуру картину майбутньої зими, Нагорняк прогнозує, що за температури 10 градусів за Цельсієм українці можуть користуватися електрикою всього 12-14 годин на день. На його думку, це являє собою середній сценарій на зиму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *