21 Липня, 2024
Хто має пай озолотиться: ціна на землю рекордно злетіла Трактор на поле во время весенних полевых работ в Киевской области, 8 апреля 2020 г. Фото Ковальчук Виктор / УНИАН

Хто має пай озолотиться: ціна на землю рекордно злетіла

Ціни на землю в Україні на початку 2024 року значно зросли, а кількість угод купівлі-продажу земель сільгосппризначення також збільшилася, що спричинило збільшення ринкової вартості землі на 202,5 ​​мільярда гривень. Цю інформацію надав віцепрезидент Київської школи економіки (KSE) з економічної освіти, професор Олег Нив’євський, на семінарі “Ринок земель: нові гравці, нові виклики, нові перспективи”.

За його словами, у першому кварталі 2024 року було зафіксовано збільшення на 7% продажів сільськогосподарських ділянок, які склали 25,7 тисячі угод на загальну площу 58,8 тисячі гектарів. Цей показник перевищує обсяг четвертого кварталу 2023 року.

Ціни на землю також зросли на 11,2%, досягнувши 42 тисячі гривень за гектар порівняно з 37,7 тисячі гривень у четвертому кварталі попереднього року.

Попри війну, ринок сільськогосподарських земель в Україні успішно розвивається, що підтверджує рішення Національного банку щодо підвищення коефіцієнта ліквідності сільськогосподарських земель, що відкриває можливості для агросектору та землевласників для залучення додаткового фінансування на суму 25 мільярдів доларів.

Також ринок землі може стати додатковим ресурсом для відновлення територій, проте реалізація цих можливостей потребує додаткової роботи з боку уряду, законодавців та місцевих громад.

Експерти зазначають, що у 2024 році українці стали активніше торгувати земельними ділянками та нерухомістю, що відбилося у збільшенні кількості угод на 36,4% за перші три місяці року порівняно з попереднім періодом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *