12 Липня, 2024
Щойно! Макpон зpобив гучну заяву та дав обіцянку Зеленському: “Час настав! Ми” Screenshot

Щойно! Макpон зpобив гучну заяву та дав обіцянку Зеленському: “Час настав! Ми”

Макрон заявив, що Франція хоче підготувати бригаду для ЗСУ

Під час візиту Зеленського до Франції чекали гучних заяв французької сторони.

І от це справджується: офіційний Париж висловився про підготовку бригади для ЗСУ.

Макрон пообіцяв передати винищувачі Mirage та навчити пілотів.

Також він анонсував, що 7 червня під час зустрічі із Зеленським “запустять нову форму співпраці”.

Чи означає це спрямування французьких військових в Україну

Завдання полягає в тому, щоб навчити 4500 українських солдатів, спорядити їх, навчити їх захищати свою землю і сформувати “французьку бригаду”,
– сказав Макрон.

Утім, поки не йдеться про французьких солдатів в Україні. Та президент Франції натякнув, що це можливо. А ще сказав, що такий крок не стане ескалацією.

“Президент України, його міністр оборони закликали усіх союзників швидше готувати солдатів. Ми повинні запитати себе, чи є це фактором ескалації. Відповідь – ні”, – висловився він.

Також Макрон підтвердив, що його країна дозволяє завдавати ударів “по цілях, з яких були випущені ракети”. Але обстрілювати мирних жителів не можна.

Усі ці заяви пролунали 6 червня під час інтерв’ю. Розпочинаються вибори до Європарламенту, більшість країн голосуватимуть 9 червня. Тож Макрон скористався символічним днем висадки в Нормандії, щоб висловити підтримку Україні та завоювати політичні симпатії виборців. Адже заяви щодо можливого відправлення військ в Україну чи чогось подібного прогнозували давно.
Що відомо про можливе введення іноземних військ в Україну

Ця заява Макрона, з моменту якої минуло три місяці, збурила Європу та змусила політиків сперечатися. Проте Зеленський не раз говорив: конкретики ще нема. Достеменно не відомо, що мав на увазі Макрон, але точно ішлося про інструкторів.

Французькі ЗМІ перелічили, які завдання можуть виконувати солдати НАТО в Україні. А сам Макрон заявив: може бути створено справжню коаліцію інструкторів.

Олександр Сирський подякував за таку ініціативу, але згодом у Міноборони уточнили: рішення не ухвалено. Михайло Подоляк днями дав інтерв’ю, в якому підтвердив: дискусії справді ще тривають. Але якщо й говорити про інструкторів, нашій державі потрібно їх десять тисяч, а не десять людей.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *