18 Липня, 2024
Що потрібно зробити з виноградом в липні-серпні, щоб грона порадували своєю солодкістю

Що потрібно зробити з виноградом в липні-серпні, щоб грона порадували своєю солодкістю

Догляд за виноградом влітку.

Що потрібно зробити з виноградом в липні-серпні, щоб грона порадували своєю солодкістю. Догляд за виноградом влітку.

Виноград вимагає ретельного щорічного догляду. Якщо залишити лозу напризволяще, то виноградник може швидко перетворитися в дикі зарості. Тоді кількість і якість плодів різко погіршиться. Що ж, у цій статті ми розповімо, який потрібен догляд за виноградом влітку, особливо в липні і серпні, щоб радіти рясному врожаю на початку осені, інформує Ukr.Media.

Догляд за виноградом влітку

Важливо пам’ятати, що виноградна лоза вимагає догляду протягом усього сезону. Рослина пробуджується рано навесні, розвивається швидко і інтенсивно. Кущ починає заростати пагонами і пасинками. Якщо не проводити регулярне виламування всього зайвого, то на хороший, рясний урожай розраховувати не варто.

Загущення виноградних кущів пасинками перешкоджає проникненню сонячних променів в крону. Також порушується вентиляція повітря, що може привести до ураження грибком і поганого визрівання грон. Виноградні пагони ростуть постійно. Після ревізії куща варто залишити тільки ті пагони, які будуть рости до осені.

Коли виноградні грона починають наливатися, потрібно прибрати все листя, яке може закривати плоди від сонця. Тоді ягоди будуть більш солодкими і дозріють вчасно. При видаленні виноградного листя поліпшується циркуляція повітря в нижній частині куща. Це захистить рослину від грибка.

Іноді фахівці видаляють разом з пагонами і листям ще й грона ягід. Це робиться в разі занадто рясного врожаю, який кущ і не зможе витримати. Якщо при рясному врожаї не видаляти деякі грона, то ягоди будуть дрібними і не дуже солодкими.

Полив винограду

Якщо влітку стоїть суха і спекотна погода, слід забезпечити додатковий полив. Поливати виноград слід не рідше одного разу на 7 днів. На кожен кущ потрібно близько 1-2 відер води. Якщо полив регулярний, ягоди не потріскаються, коли піде дощ. Виноград не можна поливати в період запилення і після того, як ягоди дозріли.

Щоб утримати вологу в ґрунті, рекомендується прикрити ґрунт під кущем мульчею. Це може бути скошена трава, тирса від листових сортів дерев, перепрілий компост, подрібнений на шматки картон та інше.

Також рекомендується проводити підгодівлі. Краще брати комплексні мінеральні добрива, в яких всі компоненти водорозчинні. Інакше виноградне коріння не зможе увібрати підгодівлю. Внесення добрив особливо важливе під час бутонізації і під час дозрівання грон. У серпні обприскування винограду розчином монофосфату калію або настоєм деревної золи забезпечить краще визрівання лози і накопичення цукрів в ягодах.

Обробка винограду від грибка

Щоб отримати хороший і якісний урожай, потрібно своєчасно і регулярно подбати про здоров’я виноградної лози. Найчастіше відбувається зараження грибком: борошнистою росою, мілдью, сірою гниллю та іншими.

Безперечно, проводити профілактику краще, ніж лікувати і підключати важку артилерію. Тому варто регулярно проводити обробку лози фунгіцидами. Застосовувати їх слід згідно з інструкцією на упаковці. Останню обробку потрібно провести не пізніше 30 днів до збору врожаю.

Бажаємо щедрого та солодкого врожаю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *