21 Липня, 2024
Яке свято сьогодні, що не ваpто pобити з хатніх спpав, щоб не втpатuтu щаcтя….

Яке свято сьогодні, що не ваpто pобити з хатніх спpав, щоб не втpатuтu щаcтя….

22 лютого за новим церковним календарем православні згадують мучеників Апамейських – Маврикія і 70 святих. У народі – Маврикіїв день. За що шанують святих, заборони і прикмети дня і що відзначають у православній церкві 22 лютого за старим стилем – у матеріалі.

22 лютого за новим стилем (7 березня за старим стилем) – день пам’яті мучеників Маврикія і 70-ти воїнів, які постраждали за віру в IV столітті.

Маврикій жив у III-IV століттях у Сирії, в місті Апамеї. Сам він був воєначальником, але таємно сповідував християнство. Про це стало відомо, коли в місті почалися релігійні гоніння, Маврикія і його сина судили. Вони відмовилися зректися віри, і їх засудили до тортур.

70 воїнів Маврикія вирішили розділити долю свого командира. У результаті всіх їх піддали жорстоким покаранням: били, кидали в багаття, а потім обмазали медом і залишили на болоті, де їх упродовж десяти днів жалили комарі та оводи.

Маврикія і його воїнів поховали з почестями, частки їхніх мощів зараз перебувають на Кіпрі.

Свято 22 лютого за старим стилем – день пам’яті мученика Никифора Анітохійського.

Про що говорять прикмети на 22 лютого

У народному календарі 22 лютого – свято Маврикіїв день. За прикметами дня судили, якою буде погода:

холодно – літо буде дощовим;
сніг почав танути – до гарного врожаю;
день сонячний – рік буде теплий;
сухо цього дня – осінь буде погожа;
якщо заметіль або хуртовина – весна затягнеться.

За старих часів вірили, що цього дня починають повертатися шпаки, граки і ластівки, хоча насправді все залежить від погоди. Але якщо якісь із цих птахів повернулися – то можна очікувати на ранню весну.

Що не можна робити 22 лютого
Серед заборон, що сьогодні не можна робити – лихословити, пліткувати, ображати людей і тварин, відмовляти в допомозі.

За народними прикметами цього дня забороняється займатися хатніми справами: прати, прасувати, вишивати, а особливо підмітати і мити підлогу – вважається, що так можна вимести з дому щастя.

Що можна робити 22 лютого
У день святих мучеників просять дати сил винести життєві випробування.

За старих часів у цей час починали готуватися до польових робіт, на поля вивозили добрива. Вважається, що якщо сьогодні посадити ранню капусту на розсаду, то можна зібрати хороший урожай.

22 лютого – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Андрій, Варвара, Віктор, Володимир, Єлизавета, Іван, Йосип, Ірина, Михайло, Микола, Параскева, Сергій, Степан, Федір, Пилип.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *