19 Липня, 2024
Яким буде літо-2024: аномальна спека, похолодання та затяжні дощі з градом

Яким буде літо-2024: аномальна спека, похолодання та затяжні дощі з градом

Цього року зима в Україні була аномально тепла. Весна також порадувала високими температурами, особливо на початку квітня. І хоча в травні вдарили заморозки, втім надовго холод уже не затримався. Тож літній спеці – бути.

ПОГОДА

Яким буде літо в Україні, чи чекати аномальної спеки, який місяць буде найтепліший – в ексклюзивному коментарі 24 Каналу розповіла Віра Балабух, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України.

Чи буде це літо спекотніше, ніж зазвичай

Відповідно до оновлених сезонних прогнозів погоди, очікується, що температура повітря влітку буде на 1 – 2 градуси вища, ніж зазвичай.

“Найсильніші аномалії та тенденції до утворення хвиль спеки ймовірні в західних, південних, південно-східних областях”, – зауважила метеорологиня.

Літо буде теплішим, ніж зазвичай / Фото 24 Каналу

Чи буде ще сильне похолодання

Також Віра Балабух розповіла, чи чекати суттєвого похолодання, чи вже збережеться тенденція потепління.

Суттєві та тривалі зниження температури малоймовірні,
– зазначила експертка.

Коли чекати найбільшої спеки

За словами Балабух, найвища температура очікується в липні й першій половині серпня. Особливо в південних і південно-східних областях.

Чи будуть затяжні зливи з грозами та градом

Метеорологиня додала, що в південних, південно-східних регіонах, а також центральних областях України імовірний дефіцит опадів.

Також експертка розповіла, що в разі посилення циклонічної активності над Європою до нашої держави будуть переміщуватися більш вологі повітряні маси.

“Це зумовить збільшення інтенсивності конвективних процесів, утворення локальних гроз, злив, граду та шквалу”, – зазначила Балабух.

У частині областей можливий дефіцит опадів / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

Зверніть увагу! В Укргідрометцентрі прогнозують, що середня місячна температура у червні передбачається в межах 19 – 23 градусів, у гірських районах 16 – 19. Це на 1,5 – 2 градуси вище за норму.

Місячна кількість опадів очікується в межах 49 – 90 міліметрів, у Карпатах і подекуди на Прикарпатті 117 – 171 міліметр, що в межах норми.
https://24tv.ua/prognoz-pogodi-lito-2024-bude-ukrayini-silna-speka-doshhi-grozi_n2564627

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *