23 Липня, 2024
Якщо ви той, хто п’є каву натщесерце, то вам буде цікаво це читати

Якщо ви той, хто п’є каву натщесерце, то вам буде цікаво це читати

Чашка кави на порожній шлунок відразу після ранкового пробудження здатна нашкодити здоров’ю — це факт. Навіть багато хто з тих, кому це відомо, не сприймають реальну шкоду серйозно. Люди звикли пити цей напій вранці, щоб підбадьоритися і налаштуватися на роботу.

Кофеїн насправді бадьорить, але недовго, а після закінчення його дії організм отримує кілька ударів:

  • по кровоносній системі;
  • нервовій;
  • травній.

Крім того, щоденне вживання напою, що бадьорить до сніданку швидко перетворюється у звичку. Позбутися від неї буде простіше, розібравшись у протікаючих в організмі негативних процесах після прийняття дози кофеїну на порожній шлунок.

У ранкові години в тілі змінюється гормональний фон — після пробудження зростає концентрація кортизолу. Гормон відповідає за стреси, увагу, пильність. Він запускає роботу багатьох органів і систем людського організму, а вживання чорної кави натщесерце притуплює цей ефект.

Через 1-2 тижні організм перестає прокидатися і налаштовуватися на роботу без дози кофеїну, але це не найнеприємніше. З часом основні системи перестають належним чином виконувати головні функції, у людини погіршуються уважність і концентрація, а також скорочується запас енергії.

Але і це ще не всі негативні наслідки. Шкода кави перед сніданком на порожній шлунок пов’язана з порушенням травних процесів і негативним впливом на шлунково-кишковий тракт в цілому

Вплив кави на порожній шлунок

Отже, чому ж не можна пити каву натщесерце вранці і як від цього страждає шлунок? Саме цей внутрішній орган піддається найбільш негативному впливу кофеїну та інших речовин з підбадьорливого напою.

Кава натщесерце призводить до печії, подразнює слизову і стимулює вироблення соляної кислоти, що негативно впливає на стінки внутрішнього органу

Виходить, що поки ще порожній шлунок, чашечка кави викликає його сильне подразнення. Ймовірно, біль стихне коли ви поснідаєте, але шкідливий вплив до того моменту вже буде надано.

Якщо ви п’єте тільки каву натщесерце для схуднення і не снідаєте, вважаючи це правильним, ви помиляєтеся. В даному випадку виробленій соляній кислоті нікуди подітися і всередині немає їжі, яку потрібно переварити. Отже, кислота руйнує шлункові стінки, в прямому сенсі їх переварюючи.

Деякі жінки п’ють каву перед кардіо натщесерце і йдуть на тренування. Роблять вони це, щоб підбадьоритися і не перевантажувати організм їжею перед фізичними навантаженнями. Це велика помилка, що призводить до проблем зі здоров’ям. У довгостроковій перспективі це загрожує гастритом або навіть виразкою шлунка.

Найбільше шкодить шлунку розчинна кава з цукром або без нього. Не має значення і форма продукту, яка буває:

  • порошкова;
  • гранульована;
  • сублімована.

Всі вони однаково шкідливі. Що стосується меленої кави, в ній найбільш шкідлива гуща з-за високого вмісту агресивних для травного тракту речовин.

Як пити каву вранці без шкоди?

Користь від кави вранці теж є, але пити її потрібно не на порожній шлунок. Всі медики і дієтологи радять робити це після сніданку (бажано через 20-30 хвилин). За цей час запустяться травні процеси, а хлорогенова кислота з підбадьорливого напою підвищить кислотність, надавши користь і не нашкодивши стінкам шлунка.

Після наведених вище аргументів не повинно залишитися питань, чи можна пити каву натщесерце вранці або чому це не можна робити. Для одержання користі від підбадьорливого напою рекомендуємо дотримуватися певного графіка з урахуванням внутрішніх біологічних годин.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *